fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 24 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyński sanepid koryguje liczbę zakażonych koronawirusem w Olsztynie. Co jest tego powodem?

Wiadomości Olsztyński sanepid koryguje liczbę zakażonych koronawirusem w Olsztynie. Co jest tego powodem?

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wczoraj w Polsce przekroczyła 10 tys., a zgonów 426. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 313 nowych zakażeniach i 25 zgonach.

Najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w województwach mazowieckim – 2098, śląskim – 1614 oraz dolnośląskim – 1144. Najmniej przypadków odnotowano w województwach lubuskim – 85 – oraz warmińsko-mazurskim – 145.

Strażacy to najnowsi zdiagnozowani pacjenci przebywający czasowo na Warmii i Mazurach, ale pochodzący z innego regionu.

To mężczyźni w średnim wieku. Przebywają w izolacji w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Trafili tu po decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o rozlokowaniu słuchaczy uczelni.

W przesyłam komunikat WSSE w Olsztynie własnie tych dwóch ostatnich pacjentów koryguje. – W związku z brakiem możliwości podjęcia działań wynikających z zadań PIS przez PSSE w Olsztynie, wnioskuję o wykreślenie z rejestru pacjentów COVID-19 dwóch osób ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z województwa mazowieckiego. Działanie to podyktowane jest otrzymaną informacją telefoniczną o podjęciu działań przez Inspektorat Sanitarny MSWiA w Warszawie. To oznacza, że my jako województwo warmińsko-mazurskie mamy łącznie 143 przypadki zakażenia koronawirusem. Strażacy zostali ujęci w statystykach województwa mazowieckiego. – poinformował rzecznik.

Strażacy byli przypisani do liczby zakażonych z miasta Olsztyn.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: