fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyński sanepid koryguje liczbę zakażonych koronawirusem w Olsztynie. Co jest tego powodem?

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wczoraj w Polsce przekroczyła 10 tys., a zgonów 426. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 313 nowych zakażeniach i 25 zgonach.

Najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w województwach mazowieckim – 2098, śląskim – 1614 oraz dolnośląskim – 1144. Najmniej przypadków odnotowano w województwach lubuskim – 85 – oraz warmińsko-mazurskim – 145.

Strażacy to najnowsi zdiagnozowani pacjenci przebywający czasowo na Warmii i Mazurach, ale pochodzący z innego regionu.

To mężczyźni w średnim wieku. Przebywają w izolacji w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Trafili tu po decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o rozlokowaniu słuchaczy uczelni.

W przesyłam komunikat WSSE w Olsztynie własnie tych dwóch ostatnich pacjentów koryguje. – W związku z brakiem możliwości podjęcia działań wynikających z zadań PIS przez PSSE w Olsztynie, wnioskuję o wykreślenie z rejestru pacjentów COVID-19 dwóch osób ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z województwa mazowieckiego. Działanie to podyktowane jest otrzymaną informacją telefoniczną o podjęciu działań przez Inspektorat Sanitarny MSWiA w Warszawie. To oznacza, że my jako województwo warmińsko-mazurskie mamy łącznie 143 przypadki zakażenia koronawirusem. Strażacy zostali ujęci w statystykach województwa mazowieckiego. – poinformował rzecznik.

Strażacy byli przypisani do liczby zakażonych z miasta Olsztyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...