8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Nastolatki pobiły starszego chłopaka. Jest akt oskarżenia

OstródaNastolatki pobiły starszego chłopaka. Jest akt oskarżenia
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko 17- letniej mieszkance gminy Ostróda, która wraz ze swoją nieletnią koleżanką zaatakowała i pobiła znajomego chłopaka. Młodsza z dziewcząt również nie uniknie odpowiedzialności- za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

reklama

Sprawa rozpoczęła się na początku lutego br. kiedy to w sieci pojawiło się nagranie, na którym dwie młode kobiety atakują i biją stojącego z nimi chłopaka. Do zdarzenia doszło przed wejściem do jednego w ostródzkich sklepów. Mimo, iż do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie nie wpłynęło zawiadomienie o sytuacji utrwalonej na nagraniu, policjanci na podstawie doniesień medialnych rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Policjanci kryminalni we współpracy z dzielnicowymi ustalili i potwierdzili dane uczestników oraz świadków pobicia.

12-latek zlecił pobicie 15-letniego Janka? Zaproponował sprawcy 400 zł

Atakującymi dziewczętami okazały się dwie mieszkanki gminy Ostróda. Obie zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty pobicia. Przyznały się do zarzucanego im czynu i złożyły wyjaśnienia. Jak tłumaczyły, zaatakowały 20-latka, by dać mu nauczkę, ponieważ ten źle się wypowiadał na temat ich wspólnej koleżanki. To jednak nie usprawiedliwia ich działania. Bez względu na motywacje nie ma przyzwolenia na taką agresję i stosowanie przemocy wobec innych osób.

Nastolatki pobiły starszego chłopaka. Jest akt oskarżenia
reklama

Jedna dziewcząt ma 16 lat – jest osobą nieletnią. Za swoje agresywne zachowanie odpowie więc przed sądem rodzinnym. Druga z młodych kobiet napaści dopuściła się dzień po 17- tych urodzinach. Odpowie więc przed sądem jako osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Uderzył zonę na oczach syna. Dziecko wezwało policję

Przeczytaj także:

reklama

Gimnazjalistki pobiły chłopaka. Nagranie trafiło do sieci

Nastolatki pobiły starszego chłopaka. Aresztowała je już policja. Zdradziły powód ataku

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama