fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Tłumy pracowników przed firmą Indykopl. Czy są wprowadzone procedury bezpieczeństwa?

WiadomościTłumy pracowników przed firmą Indykopl. Czy są wprowadzone procedury bezpieczeństwa?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Grupa Indykpol należy do strategicznej gałęzi gospodarki, jaką jest produkcja żywności, a co za tym idzie normalne funkcjonowanie zakładów jest ważnym elementem utrzymania łańcucha stabilnej podaży żywności w kraju w okresie epidemii.

Napisał do nas zaniepokojony czytelnik na skrzynkę alarm@tko.pl: – W czasach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 takie oto widoki. Modyfikacja godzin pracy (I zmiana 6-14, II zmiana 15-23) została wywołana względami higienicznymi (dezynfekcja, przygotowanie stanowisk pracy etc.) Pracownicy firmy INDYKPOL S. A. w Olsztynie będącej producentem żywności (wyrobów drobiarskich) tłumnie zgromadzeni na parkingu przed wejściem głównym do zakładu pracy czekając na tzw. zmianę zmian. Gdzie prewencja i kontrola?Gdzie jakiekolwiek zabezpieczenie i logiczne rozwiązania ze strony pracodawcy. Ci ludzie produkują żywność, którą my spożywamy.

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego Indykpol S.A. Pani Krystyna Szczepkowska szczegółowo wytłumaczyła jakie środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem wdrożyła firma: – Podjęliśmy szereg działań, które mają na celu zapewnienie normalnego funkcjonowania firmy podczas epidemii. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z służbami sanitarno-epidemiologicznymi i ściśle przestrzegamy ich zaleceń. Zostały opracowane i wdrożone specjalne instrukcje i procedury postępowania, które mają zagwarantować bezpieczeństwo naszym pracownikom i kontrahentom.

Biorąc pod uwagę, że koronawirus przenosi się przez bezpośrednie kontakty między ludźmi ograniczyliśmy je w sferze produkcyjnej i nieprodukcyjnej do niezbędnego minimum. Zdecydowana większość pracowników nieprodukcyjnych wykonuje swoją pracę zdalnie. W zakładzie w Olsztynie został wprowadzony rozdział czasowy pomiędzy zmianami pracowniczymi z zachowaniem około godzinnej przerwy.

Stale monitorujemy stan zdrowia pracowników. Każda osoba przed wejściem na teren zakładu w Olsztynie ma mierzoną temperaturę ciała termometrem bezdotykowym, a także zobligowana jest do dezynfekcji rąk. Przy wszystkich wejściach do naszych zakładów, oraz w biurach i na halach produkcyjnych znajdują się urządzenia z płynami dezynfekującymi. Dozowniki z płynem dezynfekującym- zostały również zainstalowane w wielu łatwo dostępnych miejscach na terenie biurowca. Zwiększona została ilość dozowników dezynfekujących na wydziałach produkcyjnych. Zwiększyliśmy również ilość zabiegów mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych.

Aby wykluczyć krzyżowanie się dróg różnych grup pracowników zostały wprowadzone osobne wejścia na teren firmy dla pracowników biurowych i produkcyjnych. Odwołane zostały wszelkie wizyty gości zewnętrznych oraz szkolenia i delegacje pracowników. Spotkania „bezpośrednie” zostały zastąpione spotkaniami za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy telekonferencji. Indykpol przekazał wszystkim pracownikom maseczki bawełniane wielokrotnego użytku do prywatnego wykorzystania w drodze „z” i „do” pracy, czy w czasie zakupów etc.

Dbamy o dostęp naszych pracowników do informacji Ministerstwa Zdrowia dotyczących zaleceń i działań profilaktycznych związanych z epidemią COVID-19. Udostępniamy plakaty informujące o potrzebach stosowania maseczek oraz zasadach ich dezynfekcji.

Jak widać jednak na zdjęciu wysłanym przez czytelnika sytuacja nie zawsze jest podręcznikowa.

Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na FB m.me/twojkurierolsztyn

Tłumy pracowników przed firmą Indykopl. Czy są wprowadzone procedury bezpieczeństwa?

Zgodnie z opinią Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności z dnia 9 marca 2020 r. żywność nie jest źródłem transmisji wirusa i nie ma odnotowanych przypadków zakażenia człowieka koronawirusem spowodowanych spożyciem zainfekowanej żywności – potwierdzonym dotychczas źródłem transmisji wirusa jest „droga kropelkowa”. – Dlatego tak ważna jest właściwa prewencja, podejmowane środki zaradcze i uświadamianie pracowników co do możliwych źródeł zakażenia oraz objawów i trybie postępowania w sytuacji awaryjnej. – dodała rzecznik firmy.

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze