18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Opony w prezencie dla strażaków

OlsztynOpony w prezencie dla strażaków

Oponiarski gigant z Olsztyna wsparł miejscową straż pożarną. Firma Michelin przekazała komplet dużych opon do specjalnego dźwigu.

reklama

DUT 0 502-S to wóz przeznaczony do ratownictwa technicznego, budowlanego, a przede wszystkim do usuwania skutków wypadków drogowych – informuje Urząd Miasta Olsztyna. Korzysta z niego specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego. Jest wysyłany do akcji na terenie Olsztyna, ale – w razie potrzeby – mógłby dotrzeć do dowolnego miejsca w kraju.

Ten wóz jeździł na poprzednich oponach przez kilkanaście lat, stąd czas najwyższy na wymianę – mówił komendant Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Andrzej Górzyński. – Cieszę się, że Michelin wyciągnął do nas rękę. Z naszego budżetu trudno byłoby sprostać temu zadaniu.

reklama

Każda z opon ma ponad metr wysokości i nośność 50 ton. Wartość przekazanego wyposażenia to 54 tys. złotych.

Te opony cechują się bardzo dużą wytrzymałością – mówił dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie, Jarosław Michalak. – Niech służą przede wszystkim ćwiczeniom i niech się dobrze spisują.

Nowe ogumienie w przypadku pojazdu, który został właśnie doposażony, jest niezwykle istotne. Dźwig o możliwości udźwigu 50 ton wymaga specjalistycznych opon.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane