fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwa nowe przypadki koronawirusa w Olsztynie. To strażacy

U jednego podchorążego SGSP przebywającego w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wykonany test potwierdził obecność wirusa SARS-CoV-2. Do tej pory potwierdzono obecność koronawirusa u 56 podchorążych – poinformował w poniedziałek Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.

Z informacji przekazanej przez SGSP wiadomo, że w piątek w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeprowadzono 169 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród funkcjonariuszy, pracowników i podchorążych. Tego samego dnia przeprowadzona została dyslokacja podchorążych SGSP do innych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Są to m.in. Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy, Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie, oraz Ośrodek Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

„Dyslokacja miała na celu ograniczenie potencjalnego rozprzestrzeniania się zakażenia poprzez podział na mniejszej grupy, przy zapewnieniu dobrych warunków bytowych w czasie trwania kwarantanny” – zaznaczono.

Dziś rzecznik wojewody poinformował media, że strażacy przebywający w ośrodku w Olsztynie otrzymali pozytywne wyniki na koronawirusa. – Dwóch nowych zakażonych to strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, spoza naszego województwa. Przebywają w izolacji w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie-Gutkowie. – napisał Krzysztof Guzek.

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania oraz zapewnił, że winni poniosą konsekwencje.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...