fbpx
2 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

Dwa nowe przypadki koronawirusa w Olsztynie. To strażacy

WiadomościDwa nowe przypadki koronawirusa w Olsztynie. To strażacy

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

U jednego podchorążego SGSP przebywającego w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie wykonany test potwierdził obecność wirusa SARS-CoV-2. Do tej pory potwierdzono obecność koronawirusa u 56 podchorążych – poinformował w poniedziałek Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.

Z informacji przekazanej przez SGSP wiadomo, że w piątek w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeprowadzono 169 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród funkcjonariuszy, pracowników i podchorążych. Tego samego dnia przeprowadzona została dyslokacja podchorążych SGSP do innych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Są to m.in. Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy, Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie, oraz Ośrodek Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

„Dyslokacja miała na celu ograniczenie potencjalnego rozprzestrzeniania się zakażenia poprzez podział na mniejszej grupy, przy zapewnieniu dobrych warunków bytowych w czasie trwania kwarantanny” – zaznaczono.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Dziś rzecznik wojewody poinformował media, że strażacy przebywający w ośrodku w Olsztynie otrzymali pozytywne wyniki na koronawirusa. – Dwóch nowych zakażonych to strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, spoza naszego województwa. Przebywają w izolacji w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie-Gutkowie. – napisał Krzysztof Guzek.

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania oraz zapewnił, że winni poniosą konsekwencje.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze