fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Marszałek wyróżnił najlepszych pracowników socjalnych [GALERIA]

reklama
dzien socjal zamek mini
Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony w 1990 roku

Dzień Pracownika Socjalnego to czas, w którym należy docenić ciężką pracę wielu osób. Marszałek Województwa wyróżnił najaktywniejszych pracowników w naszym w regionie.

Jacek Protas otworzył dzisiejszą uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, która połączona była połączona z wręczeniem Nagród Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W spotkaniu w olsztyńskim zamku wzięła udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka. Marszałek wyróżnił m.in: Ewę Kantowicz, prof. nadzwyczajną UWM, Elżbietę Marszałkowską, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku oraz Ewę Szerszeniewską, dyrektor MOPS w Olsztynku. Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane są corocznie od 2001 roku pracownikom pomocy i integracji społecznej, a także aktywnym liderom organizacji pozarządowych.

Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony w 1990 roku. Obchodzony jest 21 listopada i upamiętnia spotkanie Jacka Kuronia, Joanny-Staręgi-Piasek i pracowników socjalnych szczebla wojewódzkiego, które odbyło się w miejscowości Charzykowy w 1989 roku.

Czytaj też:  Prawie 6 tys. zakażeń koronawirusem
reklama

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama