fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Pielęgniarka DPS-u zakażona koronawirusem. Są wyniki testów podopiecznych i pracowników

WiadomościPielęgniarka DPS-u zakażona koronawirusem. Są wyniki testów podopiecznych i pracowników

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Testy na obecność koronawirusa wykonane u personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie dały wyniki ujemne – podały w niedzielę służby wojewody warmińsko-mazurskiego. Wcześniej zakażenie koronawirusem wykryto u jednej z pracownic tej placówki.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że wszystkie wyniki wymazów pobranych w DPS w Uzdowie są ujemne. Jak mówił, przebadano łącznie 141 osób, w tym 54 pracowników i 87 podopiecznych.

Jak przekazał warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko, przebadano próbki pobrane od wszystkich pensjonariuszy i całego personelu DPS po tym, jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z pielęgniarek. Kobieta znajduje się obecnie w izolatorium.

Według Dziski personel placówki w Uzdowie pozostanie w najbliższych dniach w kwarantannie. Dodał, że ponad 30 osób z obsługi dobrowolnie wyraziło zgodę na pozostanie w tym czasie wewnątrz budynku DPS z pensjonariuszami, którymi się opiekują. Jego zdaniem, żadna z osób tam przebywających jak dotąd nie ma objawów COVID-19.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Dom Pomocy Społecznej w Uzdowie w powiecie działdowskim jest jednostką budżetową przeznaczoną dla osób dorosłych; kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych, którzy wymagają całodobowej opieki.

Starosta działdowski Paweł Cieśliński powiedział, że funkcjonowanie tego ośrodka jest zabezpieczone, a pensjonariusze mają zapewnioną pełną opiekę. Wyraził też szacunek dla personelu, który zdecydował się na pozostanie na czas kwarantanny razem ze swoimi podopiecznymi.

Jego zdaniem, placówka jest obecnie zaopatrzona we wszystkie niezbędne rzeczy, w tym środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne oraz produkty żywnościowe, a potrzeby będą z pomocą powiatu uzupełniane na bieżąco. Jak zaznaczył, takie dostawy będą dostarczane bez kontaktu z osobami z zewnątrz.

Według danych służb sanitarnych, do tej pory na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 142 osób. Jedna z nich zmarła, a 40 wyzdrowiało. Najwięcej, bo 35 potwierdzonych przypadków zakażeń, zanotowano w powiecie iławskim. Kolejne pod tym względem są: powiat nowomiejski – 26 zakażonych, Elbląg – 17 oraz Olsztyn i powiat ostródzki – po 13 przypadków.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze