6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci UWM wraz z Izbą Lekarską pomagają szpitalom

WiadomościStudenci UWM wraz z Izbą Lekarską pomagają szpitalom

Studenci olsztyńskiego Collegium Medicum UWM wraz z Warmińsko-Mazurską Izbą Lekarską postanowili wyjść naprzeciw wszystkim przejawom pomocy szpitalom, zmagającym się z pogłębiającym się brakiem środków ochrony indywidualnej.

reklama

Społeczeństwo bardzo szybko zareagowało na apele pojawiające się w mediach na ten temat. Natychmiast powstało mnóstwo lokalnych, drobnych akcji zbierających produkty, których najbardziej brakuje szpitalom.

Parę dni temu ruszyła ogólnopolska strona koronazglowy.pl której zadaniem jest koordynacja i centralizacja tych wszystkich działań. Zapewnia ona zarówno dotarcie do olsztyńskich szpitali, które najbardziej tego potrzebują oraz bezpieczny okres kwarantanny produktów, które trafiają do szpitali (przed dotarciem do szpitala produkt czeka w magazynie odpowiednią ilość czasu). Dzięki temu, darczyńcy mogą być pewni, że ich darowizny trafią do najbardziej potrzebujących placówek.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
reklama

„My jako głos studentów z wydziału lekarskiego oraz lekarz zaangażowanych w akcję nie pozostajemy obojętni wobec sytuacji, w której znalazła się obecnie ochrona zdrowia. Nastały w środowisku medycznym trudne czasy, jednak pozwalają one na ukazanie się najlepszego co w ludziach drzemie”- przekonują studenci.

Wszystkie produkty można składać do siedziby Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej po uprzednim kontakcie telefonicznym. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.koronazglowy.pl lub pod numerem tel. 722-086-510 tel. 660-879-543.

reklama

Adres magazynu Izby Lekarskiej: ul. Żołnierska 16c, 10-561 Olsztyn.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?