-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Głośne czytanie na targowisku miejskim

GalerieGłośne czytanie na targowisku miejskim

Na targowisku miejskim przy ul. Grunwaldzkiej można było usłyszeć dzisiaj głośno czytających młodych ludzi z różnych zakątków Europy. Wolontariusze z Niemiec, Francji, Ukrainy i Włoch czytali utwory literackie w swoich narodowych językach.

reklama

Francesco z Włoch przeczytał fragment „Wahadło Foucaulta” Umberto Eco w oryginale, po nim Elli z Niemiec przeczytała rozdział z książki „Czik” Wolfganga Herrndorfa, Marysia z Ukrainy: „Rekreacja” Jurija Andruchowycza, Julie z francuskiej Bretanii przeczytała początek „Małego Księcia”, Rici z Niemiec: „Corpus Delicti. Proces” – antyutopijną książkę, której autorem jest  współczesny niemiecki pisarz Juli Zeh, na koniec fragment części Piekło „Boskiej Komedii” Dantego, oczywiście po włosku, odczytał Fabio. Akcję zorganizowała olsztyńska Fundacja Borussia wraz z Miejską Biblioteke Publicznej. Event odbył się w ramach projektu Dom Mendelssohna – miejsce na literaturę.

– Chcieliśmy pokazać ludziom, że wszyscy czytamy te same książki, tylko w różnych językach. W czytaniu wzięli udział wolontariusze związani z Borussią – mówi Urszula Witkowska  z Miejskiej Biblioteki Publicznej

reklama

Projekt „Dom Mendelsohna – miejsce na literaturę” zostało dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja literatury i czytelnictwa 2014″. Projekt potrwa do grudnia br. W Domu Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2 będą odbywać się spotkania z pisarzami, warsztaty dla młodzieży, głośne czytania, akcje z książką i wokół książki.

Głośne czytanie na targowisku miejskim Galerie, Olsztyn, Wideo

reklama

KM

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne