fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Od środy rusza sprzedaż maseczek w sklepach Żabka

Koronawirus Od środy rusza sprzedaż maseczek w sklepach Żabka

Żabka wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne sprzedawane bez zysku, w cenie ok. 1,6 zł za sztukę – poinformowała w komunikacie sieć. Dodatkowo firma przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali.

Jak podano w komunikacie, od 15 kwietnia br. ok. 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych będzie dostępnych do nabycia w ponad 6 tys. sklepach Żabka. Maseczki będą sprzedawane w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. Do 16 kwietnia br. maseczki pojawią się we wszystkich sklepach w całej Polsce. Sieć zapowiada, że kolejna transza pojawi się w przyszłym tygodniu.

W ostatnich dniach została zrealizowana dystrybucja maseczek ochronnych dla pracowników i rozpoczęło się przygotowanie 500 tysięcy maseczek medycznych do nieodpłatnego przekazania szpitalom. Jednak największym wyzwaniem, które Żabka postanowiła podjąć, było zapewnienie możliwości nabycia, przez jak największą grupę klientów, maseczek w jak najniższej cenie. W efekcie podjęto decyzję o rezygnacji z zysku, zarówno po stronie sieci, jak i franczyzobiorców – czytamy.

„W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu” – powiedział prezes firmy Żabka Polska Tomasz Suchański. Dodał, że do spółki dołączyli franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. „Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych” – wskazał.

Żabka podała, że maseczki są przeznaczone dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. „Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta” – czytamy w komunikacie.

Z kolei w sklepach sieci Carrefour pojawiły się dodatkowe rozwiązania, które mają „ułatwić klientom dokonywanie bezpiecznych zakupów”.

Sieć wprowadziła do swojej oferty e-grocery usługę Zamów i odbierz (click&collect) dla internetowych zakupów spożywczych. „Obok dostawy do domu, wysyłki kurierskiej gotowych paczek i odbioru w punktach Drive (Warszawa) klienci mogą teraz korzystać również z osobistego odbioru zamówionych przez internet zakupów spożywczych w hipermarketach i supermarketach Carrefour w całej Polsce” – podano.

Wprowadzono, też opcję zamówienia gotowych koszyków zakupowych z dostawą kurierską dostępną w całej Polsce, a w sklepach stacjonarnych sieć uruchomiła „Zakupy na telefon”, umożliwiającą klientom telefoniczne lub emailowe złożenie zamówienia w konkretnym sklepie i jego odbiór w Punkcie Obsługi Klienta.

Carrefour rozszerza też usługę Scan&Go czyli możliwość samodzielnego skanowania przez klientów produktów za pomocą smartfonów, z opcją płatności, m.in. kartą lub mobilnie – czytamy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x