fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

25 tys. zł grzywny za złamanie kwarantanny domowej


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Mieszkaniec Morąga został ukarany 25 tys. zł grzywny za to, że będąc na kwarantannie domowej wielokrotnie wychodził z domu, np. na spacery, do sklepu, w gości do znajomej. 28-letni mężczyzna karę ma zapłacić w trybie natychmiastowym – poinformowała policja.

Grzywnę za złamanie zasad kwarantanny domowej nałożył na 28-letniego mężczyznę powiatowy inspektor sanitarny w Ostródzie.

„Za każdym razem, gdy policjanci stwierdzali, że ten mężczyzna naruszał zasady kwarantanny sporządzali dokumentację i przekazywali ją sanepidowi w Ostródzie. W czwartek została wydana decyzja w trybie administracyjnym o nałożeniu na tego człowieka wysokiej grzywny” – powiedziała oficer prasowa policji w Ostródzie Anna Balińska.

Policjanci kontrolujący zachowanie 28-latka, który miał przebywać na kwarantannie domowej zastali go m.in. przed blokiem, w sklepie, na spacerze oraz na wizycie u znajomej. „Do naruszenia zasad kwarantanny przez tego pana dochodziło wielokrotnie” – powiedziała Balińska.

Natomiast policja w Elblągu poinformowała w piątek, że grzywną w wysokości 5 tys. zł został ukarany mieszkaniec miasta, który złamał zasady kwarantanny domowej.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs