fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ozonowanie pomieszczeń usuwa koronawirusa


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Wirus SARS-2, który przyczyną jednej z największych epidemii współczesnego świata, roznosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka. Jak pokazują badania, po kichnięciu lub kaszlnięciu wirus roznosi się na przestrzeni około 2 metrów i w zależności od warunków może się tam utrzymywać przez kilka godzin lub nawet kilka dni. Najlepszym i skutecznym sposobem na usunięcie wirusa jest utrzymywanie czystości, a więc mycie brudnych powierzchni, a następnie ich dezynfekcja. Najlepszymi środkami do dezynfekcji małych powierzchni są środki na bazie spirytusu, do większych stosuje się środki na bazie chloru oraz ozonowanie.

Czy ozon jest skuteczny?

Właściwości ozonu jako środka który może być bakterio i wirusobójczy znane są już bardzo długo. Ozon dzięki swoim silnym właściwościom utleniającym jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących. W dobie szalejącej epidemii wywołanej przez wirus SARS-2, warto sięgnąć właśnie po ten środek, aby zdezynfekować pomieszczenia mieszkalne, biurowe, szpitale czy nawet samochody. Według badań przeprowadzonych w Instytucie Wirusologii w Wuhan (Chiny) ozon jest w stanie zniszczyć wirusa SARS, który jest w budowie bardzo podobny do wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Jest to wirus osłonkowy, który jest bardziej podatny na środki chemiczne i fizyczne niż wirusy znane jako bezosłonkowe. Warto więc do walki z koronowirusem wykorzystać tą alotropową odmianę tlenu i zamówić profesjonalną usługę ozonowania pomieszczeń.

Gdzie stosować ozon?

Administratorzy pomieszczeń, gdzie spotyka się wiele osób, a więc: biur, szpitali, gabinetów, czy przychodni, a przede wszystkim miejsc objętych kwarantanną – szukają skutecznych sposobów na usunięcie wszelkich możliwych źródeł zakażenia koronawirusem. Ozonowanie pomieszczeń jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na taką dezynfekcję. Ważne jest również to, że dezynfekcję za pomocą tej alotropowej odmiany tlenu można wykonać również w mieszkaniach, apartamentach, czy też w pojazdach prywatnych i służbowych. Usunięcie wszelkich drobnoustrojów powinno być celem każdego właściciela dbającego o zdrowie własne, ale również innych osób korzystających z tych pomieszczeń.

Jak działa ozonowanie?

Ozonowanie jest sposobem na dezynfekcję bez użycia chemicznych środków bakteriobójczych. Tu środkiem usuwającym zabójcze bakterie i wirusy jest ozon, czyli bardzo aktywna odmiana tlenu. Ozonowanie doskonale się sprawdza przy dezynfekcji pomieszczeń, gdyż dzięki właściwościom ozonu, wirusy są usuwane nie tylko z powierzchni, ale również z powietrza, a przy okazji usuwane są również wszelkie grzyby, pleśnie czy bakterie. W czasach, gdy trzeba szczególnie chronić nie tylko siebie, ale również najbliższych, warto sięgnąć po ten bardzo skuteczny środek, jakim jest ozonowanie pomieszczeń.

Ozon naturalnie występuje w środowisku, jest niepalny, ma charakterystyczny zapach, ale najważniejsze są jego aseptyczne właściwości, które warto wykorzystać w walce z bakteriami, grzybami oraz wirusami. Ozonowanie wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń zwanych ozonatorami lub też generatorami ozonu. To właśnie tam cząsteczki ozonu oddziałują na wirusy, bakterie skutecznie je niszcząc. Zasada działania nie jest skomplikowana – cząsteczka ozonu jest zbudowana z trzech atomów tlenu, jest ona niestabilna, i rozpadając się uwalnia dodatkowy atom tlenu, który łączy się z cząsteczkami wchodzącymi w skład komórki bakterii lub wirusa i neutralizuje je.

Czy ozonowanie jest bezpieczne dla ludzi?

Ozonowanie jest zalecane jako skuteczny sposób na dezynfekcję zarówno szpitali, przychodni, czy pomieszczeń biurowych, ale również części wspólnych w których mogą przebywać ludzie. Jeden generator pozwala na dezynfekcję około 70 m2 powierzchni. Jest to sposób bardzo bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Oczywiście pod warunkiem zachowania środków ostrożności. Warto zaznaczyć, że dezynfekowaną powierzchnię trzeba wcześniej umyć, by środek mógł skuteczniej zadziałać. Zaletą ozonowania jako środka skutecznie usuwającego wirusy oraz bakterie jest to, że po takim zabiegu utrzymuje się bardzo przyjemny zapach, przypominający zapach powietrza po burzy.

Dlaczego warto stosować ozonowanie?

Dlaczego warto stosować ozonowanie? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to środek w pełni naturalny, działający nie tylko na powierzchnię, ale również usuwający drobnoustroje z powietrza – przy okazji usuwając nieprzyjemne zapachy. Takie powietrze pozbawione drobnoustrojów znacząco może się przyczynić do zmniejszenia ryzyka zachorowania jak wskazują specjaliści ozonowanie może się wkrótce stać jedynym skutecznym sposobem na dezynfekcję pomieszczeń zagrożonych zakażeniem wirusem SARS-2. Trzeba pamiętać, że badania nad tym wirusem cały czas trwają i nie ma pewności ile naprawdę ten wirus może się utrzymać na powierzchniach oraz jaki jest jego czas przetrwania bez żywiciela. Żeby czuć się bezpiecznie miejsca, gdzie koncentrują się ludzi, a więc biura, szpitale, przychodnie, a także taksówki warto dezynfekować nie tylko na powierzchniach ale również warto dokonać dezynfekcji powietrza. Tu jedynym środkiem gwarantującym taką dezynfekcję jest kompleksowe ozonowanie pomieszczeń, a więc mieszkania, domu czy powierzchni użytkowych.

Dane kontaktowe:
Ozonowanie Olsztyn
Kurta Obitza 3, 10-725 Olsztyn
tel. 577 102 204
[email protected]
www.ozonowanie-koronawirus.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs