fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kiedy tramwaje zaczną wozić pasażerów? Znamy datę

Wiadomości Kiedy tramwaje zaczną wozić pasażerów? Znamy datę

Od środy motorniczowie przechodzą ostatni etap szkolenia, jeżdżąc Tramino po mieście. A pasażerowie będą mogli przesiąść się na tramwaj jeszcze przed Bożym Narodzeniem.  

Dotychczas tramwaje odbywały po torowisku przejazdy techniczne, które pozwoliły na wykrycie i skorygowanie problemów w budowie torowiska. W końcu przyszedł także czas na finalny etap szkolenia naszych motorniczych, którzy w środę (2.12) wsiedli do Tramino i ruszyli w miasto.

Każda z 38 osób, które będą prowadzić tramwaje, przeszła już szkolenia w Poznaniu i Toruniu – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, muszą jeszcze wyjeździć po 35 godzin na olsztyńskich trasach. I ten etap właśnie się zaczął.

Motorniczowie jeżdżą dwoma specjalnie przystosowanymi tramwajami. Towarzyszą im instruktorzy, którzy mają do dyspozycji odpowiednie oprzyrządowanie, pozwalające m.in. zatrzymać maszynę. Te kursy odbywają się w godz. 8-20.

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym miesiącu Tramino będzie wozić olsztynian. Jak informuje prezydent Olsztyna, w swój pierwszy pasażerski kurs tramwaj linii nr 1 wyruszy 19 grudnia 2015 roku, o godzinie 12:00, z ulicy 11 listopada. Sama uroczystość uruchomienia linii tramwajowej odbędzie się na Placu Jana Pawła II. Ponadto uczestnicy dziewiczego przejazdu pasażerskiego będą mogli liczyć na okolicznościowe certyfikaty.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: