20 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Kiedy tramwaje zaczną wozić pasażerów? Znamy datę

Strona główna Wiadomości Kiedy tramwaje zaczną wozić pasażerów? Znamy datę
reklama

Od środy motorniczowie przechodzą ostatni etap szkolenia, jeżdżąc Tramino po mieście. A pasażerowie będą mogli przesiąść się na tramwaj jeszcze przed Bożym Narodzeniem.  

Dotychczas tramwaje odbywały po torowisku przejazdy techniczne, które pozwoliły na wykrycie i skorygowanie problemów w budowie torowiska. W końcu przyszedł także czas na finalny etap szkolenia naszych motorniczych, którzy w środę (2.12) wsiedli do Tramino i ruszyli w miasto.

reklama

Każda z 38 osób, które będą prowadzić tramwaje, przeszła już szkolenia w Poznaniu i Toruniu – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, muszą jeszcze wyjeździć po 35 godzin na olsztyńskich trasach. I ten etap właśnie się zaczął.

Motorniczowie jeżdżą dwoma specjalnie przystosowanymi tramwajami. Towarzyszą im instruktorzy, którzy mają do dyspozycji odpowiednie oprzyrządowanie, pozwalające m.in. zatrzymać maszynę. Te kursy odbywają się w godz. 8-20.

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym miesiącu Tramino będzie wozić olsztynian. Jak informuje prezydent Olsztyna, w swój pierwszy pasażerski kurs tramwaj linii nr 1 wyruszy 19 grudnia 2015 roku, o godzinie 12:00, z ulicy 11 listopada. Sama uroczystość uruchomienia linii tramwajowej odbędzie się na Placu Jana Pawła II. Ponadto uczestnicy dziewiczego przejazdu pasażerskiego będą mogli liczyć na okolicznościowe certyfikaty.

reklama
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma