fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Zdalne posiedzenia sądu w sprawach penitencjarnych

WiadomościZdalne posiedzenia sądu w sprawach penitencjarnych

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Okręgowy w Olsztynie przeprowadził pierwsze zdalne posiedzenia w sprawach penitencjarnych – poinformował sąd.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że pierwsze zdalne posiedzenia sądu odbyły się za pomocą szyfrowanych łączy internetowych z Zakładem Karnym w Kamińsku. Sąd rozpoznał 11 pilnych spraw penitencjarnych, które dotyczyły warunkowego przedterminowego zwolnienia skazanego z odbycia reszty kary oraz udzielenia przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności.

Rzecznik sądu podał, że na posiedzenie zdalne do sądu przyszedł sędzia i prokurator, a w zakładzie karnym był przedstawiciel więzienia oraz zainteresowany skazany.

„Kolejne zdalne posiedzenia odbędą się 9, 14 i 16 kwietnia 2020 r. Będą dotyczyły osadzonych z Zakładu Karnego w Barczewie, Zakładu Karnego w Dublinach i Aresztu Śledczego w Olsztynie” – dodał rzecznik sądu i poinformował, że zdalne posiedzenia w pilnych sprawach penitencjarnych zostały uruchomione „w trosce o maksymalne bezpieczeństwo osób uczestniczących w tego rodzaju postępowaniach w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem”.

Handlarz gadami prawomocnie skazany za znęcanie się nad zwierzętami

Rzecznik sądu w Olsztynie dodał, że „na obecną chwilę ze względów technicznych nie ma możliwości, aby zdalne rozpoznawanie spraw stosować powszechnie”.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze