23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

58 osób w szpitalach w związku z koronawirusem, na kwarantannie ponad 5 tys.

Wiadomości58 osób w szpitalach w związku z koronawirusem, na kwarantannie ponad 5...

Na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 58 pacjentów, a ponad 5050 osób objęto kwarantanną – poinformował we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Rzecznik przekazał też, że obecnie w regionie 1834 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym, a do tej pory na Warmii i Mazurach wykonano 4344 testy.

Wcześniej służby wojewody informowały, że do 87 wzrosła liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. We wtorek rano dodatnie wyniki badań potwierdzono u trzech osób z powiatu iławskiego – dwóch kobiet i mężczyzny oraz u mężczyzny z powiatu elbląskiego. W tym samym dniu wyzdrowiało pięć osób z regionu, które były zakażone koronawirusem.

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim wirusa SARS-CoV-2 wykryto łącznie u 87 osób; jedna z nich zmarła, a 10 wyzdrowiało.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażeń pochodzi z powiatu nowomiejskiego – 26. Kolejne pod tym względem są Elbląg i powiat iławski – po 14 zakażonych, Olsztyn – siedmiu, powiat elbląski – sześciu, olsztyński – pięciu, braniewski i ostródzki – po czterech, olecki i piski – po dwóch oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki – po jednym.

Jak podał we wtorek wieczorem zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 4666 przypadków koronawirusa i 129 zgonów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane