fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

240 tys. maseczek jest już do rozdania mieszkańcom. Wzruszające przemówienie prezydenta Grzymowicza

W ramach obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” we wtorek dotarł do Olsztyna transport 240 tys. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. W najbliższych dniach mają one trafić do mieszkańców miasta i sąsiednich gmin.

Maseczki, które przywieziono dwoma tirami, zostały we wtorek przekazane przez organizatorów akcji władzom Olsztyna. Mają trafić bezpłatnie do mieszkańców tego miasta oraz tzw. miejskiego obszaru funkcjonalnego, obejmującego sześć ościennych gmin – Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda i Stawiguda.

k

Jak podkreślił reprezentujący organizatorów Ireneusz Iwański, akcja „Maseczki dla Polski” jest działaniem obywatelskim, które zrodziło się z potrzeby chwili. Produkcja i dostawa maseczek była możliwa dzięki wsparciu kilku firm i fundacji.

„Chcemy pomóc naszym rodzinom, naszym pracownikom, sąsiadom, mieszkańcom. Musimy chronić się nawzajem, abyśmy mogli żyć i pracować” – mówił.

Inny z inicjatorów tej akcji dr Łukasz Grabarczyk zwrócił uwagę, że maseczka zmniejsza ryzyko przeniesienia koronawirusa, ale nie zabezpiecza przed nim w 100 procentach. Podkreślił, że najważniejsze jest pozostanie w domu i stosowanie się do obowiązujących zasad.

„Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, ponieważ twoja maseczka chroni mnie, a moja chroni ciebie. To działa właśnie w ten sposób, dlatego powinniśmy ich używać” – tłumaczył.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że w akcję włączyły się m.in. zarządy spółdzielni mieszkaniowych, które mają dostarczyć swoim lokatorom 62 tys. maseczek. „Jestem przekonany, że na pewno w tym tygodniu te maseczki do naszych mieszkańców dotrą” – zapewnił.

W dystrybucji maseczek pomogą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a także wolontariusze, w tym taksówkarze. Będą dostarczane do skrzynek na listy.

„Proszę, noście maseczki. Nie wychodźcie, kiedy nie trzeba, na dwór, bo chcemy jak najszybciej wrócić do normalności. I jestem przekonany, że dzięki wspólnym działaniom tak się stanie” – apelował do mieszkańców Grzymowicz.

Olsztyn jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy – w ramach akcji „Maseczki dla Polski” – otrzymają takie środki ochrony osobistej. Wcześniej maseczki dostarczono do Mławy (32 tys. sztuk) i Międzyrzeca Podlaskiego (26 tys.).

ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

  1. Brakuje podpisu: ,,Tak nie należy nosić maseczki ochronnej”.
    Człowiek w garniturze i czarnej masce pokazuje jak sprawić żeby maseczka stała się bezużyteczna.
    To jest dramat, żeby dorosły facet nie potrafił założyć maseczki, nawet z czyjąś pomocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...