fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci medycyny jako wolontariusze rozmawiają z zakażonymi COVID-19

WiadomościStudenci medycyny jako wolontariusze rozmawiają z zakażonymi COVID-19

Sześciu studentów medycyny każdego dnia – także w weekendy – wolontariacko pracuje w olsztyńskim sanepidzie. Studenci m.in. telefonicznie rozmawiają z osobami zakażonymi i w nadzorze epidemiologicznym oraz sporządzają notatki na temat stanu ich zdrowia.

reklama

“Wolontariusze są dla nas wielkim wsparciem” – przyznała w rozmowie z dyrektor olsztyńskiego sanepidu Teresa Parys. Przyznała, że grupa sześciu studentów medycyny pracuje w systemie zmianowym przez cały tydzień, po kilka osób na raz.

“Niestety osoby te nie mogą pracować zdalnie, muszą pojawiać się u nas osobiście, ponieważ dokonują wpisów w dokumentacji osób chorych i przebywających w nadzorze epidemiologicznym. Tym bardziej doceniamy ich poświęcenie i odwagę” – powiedziała  Parys.

reklama

Studenci pracują w sanepidzie wolontariacko. Otrzymują od urzędników numery telefonów osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Kontaktują się z tymi ludźmi i prowadzą tzw. wywiady epidemiologiczne. Z każdej rozmowy studenci medycyny sporządzają notatki oraz uzupełniają bazy sanepidu.

Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

Pracownicy sanepidów związku z epidemią mają bardzo wiele pracy związanej ze sporządzaniem dokumentacji, czy wydawaniem decyzji administracyjnych. “Każda para rąk, która może nas odciążyć, jest potrzebna i cenna” – podkreśliła Parys i dodała, że wolontariusze przyznają, że praca w czasie epidemii w sanepidzie pozwala im sprawdzić m.in. swoją predyspozycję do zawodu.

reklama

W piątek warmińsko-mazurski urząd wojewódzki informował, że w regionie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 1749 osób.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci