fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

WiadomościSzpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformował we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie jest już 58 osób z regionu zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Rzecznik przekazał, że kolejna w regionie osoba z dodatnim wynikiem badań laboratoryjnych pochodzi z powiatu nowomiejskiego, a do jej zakażenia doszło w wyniku tzw. transmisji lokalnej. „To młoda kobieta przebywająca w izolacji domowej. Jej stan jest dobry” – dodał.

Dotychczas zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 58 osób z Warmii i Mazur, dwie z nich już wyzdrowiały. Najwięcej, 15 zakażeń, zanotowano w powiecie nowomiejskim. W Elblągu było 14 zachorowań, w Olsztynie – 7, w powiecie olsztyńskim – 5, w braniewskim – 4, w elbląskim – 3, po dwa w powiecie iławskim, oleckim i ostródzkim oraz po jednym w powiatach giżyckim, kętrzyńskim, piskim i szczycieńskim.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Nie tylko dorosłe osoby ulegają zakażeniu. W naszym województwie są już cztery przypadki nieletnich z dodatnim wynikiem. Troje z nich przebywa w domowej izolacji, a jedno dziecko w Olsztynie w oddziale zakaźnym przekształconym z Centrum Urazowego. Według informacji jakie uzyskaliśmy od służ wojewody na tym samym oddziale obecnie przebywa 17 nieletnich pacjentów na obserwacji.

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze