fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

Na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformował we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie jest już 58 osób z regionu zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Rzecznik przekazał, że kolejna w regionie osoba z dodatnim wynikiem badań laboratoryjnych pochodzi z powiatu nowomiejskiego, a do jej zakażenia doszło w wyniku tzw. transmisji lokalnej. „To młoda kobieta przebywająca w izolacji domowej. Jej stan jest dobry” – dodał.

Dotychczas zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 58 osób z Warmii i Mazur, dwie z nich już wyzdrowiały. Najwięcej, 15 zakażeń, zanotowano w powiecie nowomiejskim. W Elblągu było 14 zachorowań, w Olsztynie – 7, w powiecie olsztyńskim – 5, w braniewskim – 4, w elbląskim – 3, po dwa w powiecie iławskim, oleckim i ostródzkim oraz po jednym w powiatach giżyckim, kętrzyńskim, piskim i szczycieńskim.

Nie tylko dorosłe osoby ulegają zakażeniu. W naszym województwie są już cztery przypadki nieletnich z dodatnim wynikiem. Troje z nich przebywa w domowej izolacji, a jedno dziecko w Olsztynie w oddziale zakaźnym przekształconym z Centrum Urazowego. Według informacji jakie uzyskaliśmy od służ wojewody na tym samym oddziale obecnie przebywa 17 nieletnich pacjentów na obserwacji.

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że jest zakaz odwiedzin. Ewentualnie rodzice tych dzieci są zamknięci w szpitalu razem z nimi. Inaczej to nie ma sensu i wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...