fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

reklama

Na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformował we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie jest już 58 osób z regionu zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Rzecznik przekazał, że kolejna w regionie osoba z dodatnim wynikiem badań laboratoryjnych pochodzi z powiatu nowomiejskiego, a do jej zakażenia doszło w wyniku tzw. transmisji lokalnej. „To młoda kobieta przebywająca w izolacji domowej. Jej stan jest dobry” – dodał.

Dotychczas zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 58 osób z Warmii i Mazur, dwie z nich już wyzdrowiały. Najwięcej, 15 zakażeń, zanotowano w powiecie nowomiejskim. W Elblągu było 14 zachorowań, w Olsztynie – 7, w powiecie olsztyńskim – 5, w braniewskim – 4, w elbląskim – 3, po dwa w powiecie iławskim, oleckim i ostródzkim oraz po jednym w powiatach giżyckim, kętrzyńskim, piskim i szczycieńskim.

reklama

Nie tylko dorosłe osoby ulegają zakażeniu. W naszym województwie są już cztery przypadki nieletnich z dodatnim wynikiem. Troje z nich przebywa w domowej izolacji, a jedno dziecko w Olsztynie w oddziale zakaźnym przekształconym z Centrum Urazowego. Według informacji jakie uzyskaliśmy od służ wojewody na tym samym oddziale obecnie przebywa 17 nieletnich pacjentów na obserwacji.

Szpital dziecięcy w Olsztynie leczy nieletniego pacjenta z koronawirusem

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Borys

Małoletni lub niepełnoletni Panie redaktorze. Dlaczego od razu uważa Pan, że nieletni, hm

Anonimowo

Mam nadzieję, że jest zakaz odwiedzin. Ewentualnie rodzice tych dzieci są zamknięci w szpitalu razem z nimi. Inaczej to nie ma sensu i wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.