fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rekordowy przemyt odkryli rentgenem

OlsztynRekordowy przemyt odkryli rentgenem

Ponad 5,5 tys. paczek papierosów przewoził autem mężczyzna, który został skontrolowany na przejściu w Bezledach. Część skrytek z kontrabandą ukryta była pod karoserią samochodu. 

reklama

Kierujący citroenem berlingo obywatel Polski zgłosił się do odprawy celnej w poniedziałek (30.11). Mężczyzna oznajmił, że przewozi papierosy w ilości nieprzekraczającej normy. Mimo to funkcjonariusz postanowił skierować samochód na prześwietlenie RTG, które szybko zweryfikowało prawdomówność kierowcy. Na uzyskanym obrazie dało się zobaczyć miejsca,  w których ukryty był “nadprogramowy” towar.

Rekordowy przemyt odkryli rentgenem Olsztyn, Wiadomości
olsztyn.scelna.gov.pl.” width=”400″ height=”300″ /> Fot. http://www.olsztyn.scelna.gov.pl.

Deklaracja kierowcy a zawartość skrytek w samochodzie bardzo się różniły – z dachu, podłogi, bocznych ścianek oraz przestrzeni pomiędzy przedziałem pasażerskim a częścią ładunkową celnicy wydobyli 5 514 paczek papierosów – podaje olsztyńska Izba Celna. Aby dotrzeć do niektórych skrytek, trzeba było przeciąć karoserię. Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

reklama

Jak podają celnicy, kontrabanda z citroena to największa ilość zatrzymanych papierosów w Oddziale Celnym w Bezledach od początku 2015 roku.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia