25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Rekordowy przemyt odkryli rentgenem

OlsztynRekordowy przemyt odkryli rentgenem

Ponad 5,5 tys. paczek papierosów przewoził autem mężczyzna, który został skontrolowany na przejściu w Bezledach. Część skrytek z kontrabandą ukryta była pod karoserią samochodu. 

reklama

Kierujący citroenem berlingo obywatel Polski zgłosił się do odprawy celnej w poniedziałek (30.11). Mężczyzna oznajmił, że przewozi papierosy w ilości nieprzekraczającej normy. Mimo to funkcjonariusz postanowił skierować samochód na prześwietlenie RTG, które szybko zweryfikowało prawdomówność kierowcy. Na uzyskanym obrazie dało się zobaczyć miejsca,  w których ukryty był “nadprogramowy” towar.

Rekordowy przemyt odkryli rentgenem Olsztyn, Wiadomości
olsztyn.scelna.gov.pl.” width=”400″ height=”300″ /> Fot. http://www.olsztyn.scelna.gov.pl.

Deklaracja kierowcy a zawartość skrytek w samochodzie bardzo się różniły – z dachu, podłogi, bocznych ścianek oraz przestrzeni pomiędzy przedziałem pasażerskim a częścią ładunkową celnicy wydobyli 5 514 paczek papierosów – podaje olsztyńska Izba Celna. Aby dotrzeć do niektórych skrytek, trzeba było przeciąć karoserię. Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

reklama

Jak podają celnicy, kontrabanda z citroena to największa ilość zatrzymanych papierosów w Oddziale Celnym w Bezledach od początku 2015 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane