fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022
reklama

Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa

WiadomościWojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dostarczanie żywności i leków, wsparcie służb sanitarnych i samorządu terytorialnego, współpraca z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wsparcie rodzin personelu medycznego, kombatantów, osób starszych i przebywających w kwarantannie, oddawanie krwi oraz infolinia psychologiczna – to obecnie główne obszary działań w walce z koronawirusem, jakie prowadzi 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają również służby specjalistyczne i odciążają cywilną służbę zdrowia. Działania terytorialsów skupiają się na ograniczaniu transmisji wirusa. W tym celu terytorialsi z Warmii i Mazur, codziennie mierzą temperaturę osobom zgłaszającym się do olsztyńskich szpitali. „Nie możemy dopuścić do tego, by osoba z objawami koronawirusa weszła na teren szpitala i zagrażała nie tylko innym pacjentom, ale również personelowi, który codziennie walczy z epidemią” – podkreśla płk Mirosław Bryś, dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi wspierają szpitale w całym województwie warmińsko-mazurskim. „Rośnie liczba wspieranych przez nas placówek medycznych. Tylko w samym Olsztynie, terytorialsi są w szpitalu wojewódzkim, miejskim, uniwersyteckim, dziecięcym, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, a także Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc” – dodaje dowódca.

Aby ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem do pomocy w działaniach na terenie szpitali w ramach operacji „ODPORNA WIOSNA” oddelegowani zostali specjalnie wyselekcjonowani żołnierze, którzy mają mniej niż 45 lat, nie chorują na choroby przewlekłe i nie zgłaszają żadnych dolegliwości zdrowotnych oraz nie przebywali w ciągu ostatniego miesiąca w krajach o podwyższonym ryzyku zakażenia.

Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa Wojsko w Olsztyńskich szpitalach w związku z zagrożeniem koronawirusa

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze