fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus: Chiny wesprą Olsztyn

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Władze chińskiego miasta Weifang wspomogą stolicę Warmii i Mazur w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do naszego miasta ma trafić niezbędny sprzęt ochronny.

Wszelkimi sposobami ratusz szuka możliwie najlepszego zabezpieczenia pracowników olsztyńskich instytucji, którzy w codziennej pracy są najbardziej narażeni na kontakt z koronowirusem. Jak się okazuje, pomoc zadeklarowali przedstawiciele miasta partnerskiego Olsztyna w Chinach.

– Rozmawialiśmy już na temat tego wsparcia – informuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Nasi partnerzy zapowiedzieli, że przekażą nam najpilniej potrzebny sprzęt. To bardzo cenne wsparcie, które na pewno w pierwszym rzędzie przyda się pracownikom szpitala miejskiego.

reklama

Z Chin do Olsztyna ma dotrzeć kilkanaście tysięcy jednorazowych maseczek oraz specjalistyczne kombinezony. W tej chwili przedstawiciele Weifangu szukają najsprawniejszego sposobu przetransportowania sprzętu do Olsztyna.

Weifang stał się miastem partnerskim Olsztyna w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu samorządy prowadzą działania zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści wymianę i współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu, nauki i kultury, edukacji, sportu i zdrowia.

Pomoc, która ma dotrzeć z Chin nie jest jedynym tego rodzaju wsparciem w ostatnim czasie. Firma Wipasz kupiła szpitalowi miejskiemu specjalistyczny sprzęt, który zadaniem jest pomoc w ratowaniu życia i diagnozowaniu potencjalnie zarażonych koronawirusem. Poza tym do mieszkańców stolicy regionu oraz powiatu ma wkrótce trafić ćwierć miliona maseczek wielokrotnego użytku: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!

Niezależnie od tego prezydent Olsztyna uruchomił w budżecie miasta ok. 700 tys. złotych na kupno najbardziej potrzebnego sprzętu i materiałów. Maski, gogle, rękawiczki, termometry, płyn do dezynfekcji – m.in. to trafia do  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szpitala miejskiego i przychodni specjalistycznej, a także do Domów Pomocy Społecznej, oraz do miejsc kwarantanny.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs