-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Warmińsko-mazurskie: 3 chorych na koronawirusa w stanie ciężkim. Są podłączeni do respiratorów

WiadomościWarmińsko-mazurskie: 3 chorych na koronawirusa w stanie ciężkim. Są podłączeni do respiratorów

Trzech chorych przebywających w szpitalu zakaźnym w Ostródzie ze zdiagnozowanym koronawirusem jest w stanie ciężkim; znajdują się na oddziale intensywnej opieki. Ostródzki szpital opuściła pierwsza osoba, która została wyleczona – poinformowali w czwartek przedstawiciele placówki.

reklama

Konsultant wojewódzki z zakresu chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach poinformował podczas konferencji prasowej przed ostródzkim szpitalem, że placówkę opuściła pacjentka “zero” w regionie.

“Po dwukrotnym wykonaniu badania, wynik pokazał, że jest wolna od wirusa; jest ozdrowieńcem” – wyjaśnił dr Kocbach. Mieszkanka powiatu olsztyńskiego trafiła do szpitala dwa tygodnie temu. Miała niewielką gorączkę; była leczona wyłącznie objawowo. Podawano jej leki przeciwgorączkowe i nawadniające” – wyjaśnił Kocbach.

reklama

Dodał, że w ostródzkim szpitalu przebywa obecnie 29 pacjentów, z których trzech jest w stanie ciężkim. Są na oddziale intensywnej terapii i są podłączeni do respiratorów. Pacjenci nie mają chorób towarzyszących. To osoby, które przyjechały w ostatnich dniach z Austrii i Francji.

Prezes zarządu szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin dodał, że w środę do placówki dowieziono 8 respiratorów i w sumie są 24 łóżka wyposażone w ten sprzęt. W placówce jest 168 miejsc dla chorych i osób z podejrzeniem koronawirusa.

reklama

Dodał, że od wojewody warmińsko-mazurskiego szpital otrzymał kwotę 1,3 mln zł i została ona już prawie w 90 proc. wykorzystana. Wyjaśnił także, że personel mający kontakt z chorymi jest systematycznie badany. Do tej pory wszystkie testy są negatywne.

W czwartek rano służby wojewody poinformowały o trzech nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa w regionie. W sumie zachorowało na Warmii i Mazurach 36 osób; jedna wyzdrowiała.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia