reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Szef olsztyńskiego „Budzika” jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

WiadomościSzef olsztyńskiego "Budzika" jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

Szef olsztyńskiego „Budzika” na ratunek Polsce w dobie koronawirusa. Z jego pomocą olsztyniacy, jako jedni z pierwszych, otrzymają maseczki wielokrotnego użytku. Dr Łukasz Grabarczyk to jeden z pomysłodawców akcji „Maseczka dla Polski”( pisaliśmy o tym tutaj: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!). Mieszkańcom miast zafundowane zostaną maseczki wielokrotnego użytku, które już są w przygotowaniu. […]

Szef olsztyńskiego „Budzika” na ratunek Polsce w dobie koronawirusa. Z jego pomocą olsztyniacy, jako jedni z pierwszych, otrzymają maseczki wielokrotnego użytku.

reklama

Dr Łukasz Grabarczyk to jeden z pomysłodawców akcji „Maseczka dla Polski”( pisaliśmy o tym tutaj: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!). Mieszkańcom miast zafundowane zostaną maseczki wielokrotnego użytku, które już są w przygotowaniu. Olsztyn i mieszkańcy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, otrzymają je jako jedni z pierwszych. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, o inicjatywie „Maseczka dla Polski” w naszym mieście:

„Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia. Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk, a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców”

reklama

Jednym ze współautorów tej szlachetnej inicjatywy jest nasz olsztyński lekarz ze szpitala uniwersyteckiego, dr n. med. Łukasz Grabarczyk, który został medycznym koordynatorem akcji. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, jest również szefemem olsztyńskiego „Budzika”. Młody lekarz już jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w kręgów medycznych w naszym mieście, a jego wkład w tą ogólnopolską akcję, zasługuje na owacje na stojąco.

Tym żyje Olsztyn

reklama
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Gniezno i Biskupin – jak zaplanować idealną wycieczkę śladami pierwszych Piastów?

Planowanie krótkiego wyjazdu w okolice Gniezna i Biskupina przynosi powtarzający się dylemat: jak ułożyć trasę wycieczki, żeby zobaczyć najważniejsze miejsca bez biegania z zegarkiem w ręku?

Kiedy warto udać się do ortodonty w Olsztynie z dzieckiem

Wielu rodziców zastanawia się, jaki jest najlepszy moment na pierwszą wizytę z dzieckiem u specjalisty od wad zgryzu.

Opony całoroczne zyskują w Polsce. Dla kogo są dobrym wyborem, a dla kogo nie

Opony całoroczne jeszcze kilkanaście lat temu traktowano w Polsce z rezerwą – jako rozwiązanie kompromisowe i gorsze od dedykowanych opon sezonowych.

Nowoczesna niezawodność na warmińskich drogach. Dlaczego kierowcy z Olsztyna stawiają na markę Honda?

Malownicze trasy Warmii i Mazur, dynamiczny ruch miejski oraz zmienne warunki pogodowe wymagają od samochodów czegoś więcej niż tylko ładnego wyglądu.

Gdzie na camping na Warmii i Mazurach warto się wybrać

Wybór odpowiedniego miejsca na camping na Warmii i Mazurach jest kluczowy dla udanego wypoczynku.

Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w klinice medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej często wiąże się z uczuciem ekscytacji i ciekawości, ale jednocześnie też z pewną dozą niepewności.

Abonament za 20, 30 czy 50 z.ł? Jak dobrać abonament komórkowy do swoich potrzeb

Ceny abonamentów komórkowych potrafią znacząco się różnić.

Niepokojące objawy mogą mieć podłoże hormonalne. Pomocy można szukać w Poradni MSZ w Olsztynie

Endokrynolodzy z Poradni MSZ pomagają pacjentom, gdy organizm wysyła niepokojące sygnały.

Praca z mazurskich domków: Cyfrowe bezpieczeństwo podczas urlopu i pracy zdalnej

Laptop na drewnianym stole, w tle szum sosen i cisza przerywana jedynie pluskiem wody – tak wygląda dziś biuro coraz większej grupy Polaków.

Zdrowie kobiety w każdym wieku: harmonogram wizyt i badań ginekologicznych

Zdrowie kobiety zmienia się wraz z wiekiem, ale jedna zasada pozostaje aktualna: profilaktyka powinna wyprzedzać objawy.

Błędy w umowie kredytowej? Sprawdź, jak spłacić kredyt bez żadnych kosztów dodatkowych

Biorąc pożyczkę gotówkową, rzadko analizujemy każdy zapis drobnym drukiem, ufając, że instytucja finansowa działa w pełni zgodnie z prawem.

Jak przygotować gospodarstwo na suszę i rosnące koszty? WMODR wyjaśnia

WMODR o rolnictwie regeneratywnym. Sposób na suszę i wyższe koszty?

Mieszkanie na Mazurach z miejską wygodą. Budextan rozpoczyna ostatni etap sprzedaży

Mieszkanie na Mazurach od 7490 zł za m². Ta oferta może zainteresować także olsztynian.

Kiedy warto iść do psychologa, a kiedy do psychiatry?

Zdrowie psychiczne wreszcie przestaje być tematem tabu.
reklama
reklama