18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Szef olsztyńskiego “Budzika” jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

WiadomościSzef olsztyńskiego "Budzika" jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

Szef olsztyńskiego “Budzika” na ratunek Polsce w dobie koronawirusa. Z jego pomocą olsztyniacy, jako jedni z pierwszych, otrzymają maseczki wielokrotnego użytku.

reklama

Dr Łukasz Grabarczyk to jeden z pomysłodawców akcji “Maseczka dla Polski”( pisaliśmy o tym tutaj: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!). Mieszkańcom miast zafundowane zostaną maseczki wielokrotnego użytku, które już są w przygotowaniu. Olsztyn i mieszkańcy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, otrzymają je jako jedni z pierwszych. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, o inicjatywie “Maseczka dla Polski” w naszym mieście:

“Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia. Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk, a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców”

reklama

Jednym ze współautorów tej szlachetnej inicjatywy jest nasz olsztyński lekarz ze szpitala uniwersyteckiego, dr n. med. Łukasz Grabarczyk, który został medycznym koordynatorem akcji. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, jest również szefemem olsztyńskiego „Budzika”. Młody lekarz już jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w kręgów medycznych w naszym mieście, a jego wkład w tą ogólnopolską akcję, zasługuje na owacje na stojąco.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
SWIETNIA AKCJA BRAWO OLSZTYN
28 marca 2020 06:03

DYSTRYBUCJA najprościej poczta i mysle ze np.według zmeldowania lub spisu adresow i osob od skarbówki olsztynskij bowie i w meldunkach i w skarbowce wiedza pod jakim adresem i ile osob mieszka w olsztynie.

dis
26 marca 2020 21:46

Jestem za i dopinguję. Zastanawiam się jednak jak to rozegrają z dystrybucją… Czy władze miasta w ogóle się nad tym zastanawiają? Bo jesli ma to się stać na początku kwietnia to czasu jest niewiele. Panie Grzymowicz – to nie tramwaje, trzeba działać natychmiast i podjąć decyzję, jak chcesz to pan rozwieźć po domach.

Polecane