fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szef olsztyńskiego „Budzika” jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

Szef olsztyńskiego „Budzika” na ratunek Polsce w dobie koronawirusa. Z jego pomocą olsztyniacy, jako jedni z pierwszych, otrzymają maseczki wielokrotnego użytku.

Dr Łukasz Grabarczyk to jeden z pomysłodawców akcji „Maseczka dla Polski”( pisaliśmy o tym tutaj: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!). Mieszkańcom miast zafundowane zostaną maseczki wielokrotnego użytku, które już są w przygotowaniu. Olsztyn i mieszkańcy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, otrzymają je jako jedni z pierwszych. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, o inicjatywie „Maseczka dla Polski” w naszym mieście:

„Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia. Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk, a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców”

Jednym ze współautorów tej szlachetnej inicjatywy jest nasz olsztyński lekarz ze szpitala uniwersyteckiego, dr n. med. Łukasz Grabarczyk, który został medycznym koordynatorem akcji. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, jest również szefemem olsztyńskiego „Budzika”. Młody lekarz już jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w kręgów medycznych w naszym mieście, a jego wkład w tą ogólnopolską akcję, zasługuje na owacje na stojąco.

ŹródłoKMP Olsztyn

4 KOMENTARZE

  1. DYSTRYBUCJA najprościej poczta i mysle ze np.według zmeldowania lub spisu adresow i osob od skarbówki olsztynskij bowie i w meldunkach i w skarbowce wiedza pod jakim adresem i ile osob mieszka w olsztynie.

  2. Jestem za i dopinguję. Zastanawiam się jednak jak to rozegrają z dystrybucją… Czy władze miasta w ogóle się nad tym zastanawiają? Bo jesli ma to się stać na początku kwietnia to czasu jest niewiele. Panie Grzymowicz – to nie tramwaje, trzeba działać natychmiast i podjąć decyzję, jak chcesz to pan rozwieźć po domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...