fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szef olsztyńskiego „Budzika” jest pomysłodawcą darmowych maseczek dla Olsztyna i całej Polski

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Szef olsztyńskiego „Budzika” na ratunek Polsce w dobie koronawirusa. Z jego pomocą olsztyniacy, jako jedni z pierwszych, otrzymają maseczki wielokrotnego użytku.

Dr Łukasz Grabarczyk to jeden z pomysłodawców akcji „Maseczka dla Polski”( pisaliśmy o tym tutaj: Olsztynianie dostaną za darmo maseczki wielokrotnego użycia!). Mieszkańcom miast zafundowane zostaną maseczki wielokrotnego użytku, które już są w przygotowaniu. Olsztyn i mieszkańcy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, otrzymają je jako jedni z pierwszych. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, o inicjatywie „Maseczka dla Polski” w naszym mieście:

„Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia. Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk, a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców”

reklama

Jednym ze współautorów tej szlachetnej inicjatywy jest nasz olsztyński lekarz ze szpitala uniwersyteckiego, dr n. med. Łukasz Grabarczyk, który został medycznym koordynatorem akcji. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, jest również szefemem olsztyńskiego „Budzika”. Młody lekarz już jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w kręgów medycznych w naszym mieście, a jego wkład w tą ogólnopolską akcję, zasługuje na owacje na stojąco.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

4 KOMENTARZE

  1. DYSTRYBUCJA najprościej poczta i mysle ze np.według zmeldowania lub spisu adresow i osob od skarbówki olsztynskij bowie i w meldunkach i w skarbowce wiedza pod jakim adresem i ile osob mieszka w olsztynie.

  2. Jestem za i dopinguję. Zastanawiam się jednak jak to rozegrają z dystrybucją… Czy władze miasta w ogóle się nad tym zastanawiają? Bo jesli ma to się stać na początku kwietnia to czasu jest niewiele. Panie Grzymowicz – to nie tramwaje, trzeba działać natychmiast i podjąć decyzję, jak chcesz to pan rozwieźć po domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs