fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 14 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pani Anna spod Olsztyna została wyleczona z koronawirusa. Zaraził ją „pacjent zero”

To kobieta w średnim wieku, która wróciła do Polski autokarem z Niemiec. Jechała wtedy z tzw. pacjentem zero – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

O pierwszej pacjentce w naszym regionie pisaliśmy już na łamach TKO. Jak wiadomo pani Anna (43 lata) podróżowała z Niemiec z pierwszą osobą w Polsce zarażoną koronawirusem tzw. pacjentem zero (potwierdzenie 6 marca).

Przyjechała do Olsztyna z Niemiec gdzie pracuje przy pieczarkach. Chciała odwiedzić córkę w Olsztynie. W międzyczasie pojechała również do rodziców w gminie Jonkowo. Jej rodzice byli poddani później domowej kwarantannie.

– Jest pierwszą osobą na Warmii i Mazurach, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wyzdrowiała z koronawirusa. Po wyjściu ze szpitala w Ostródzie czeka ją jeszcze 7 dniowa kwarantanna w domu – podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Według danych ze środy wieczorem, na Warmii i Mazurach 50 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem, a potwierdzono dotychczas w sumie 36 przypadków zakażenia u osób z regionu.

6 osób jest zarażonych z Olsztyna.

O godz. 11 ma być briefing prasowy pod szpitalem z ordynatorem i służbami wojewody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...