6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Pani Anna spod Olsztyna została wyleczona z koronawirusa. Zaraził ją “pacjent zero”

WiadomościPani Anna spod Olsztyna została wyleczona z koronawirusa. Zaraził ją "pacjent zero"

To kobieta w średnim wieku, która wróciła do Polski autokarem z Niemiec. Jechała wtedy z tzw. pacjentem zero – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

reklama

O pierwszej pacjentce w naszym regionie pisaliśmy już na łamach TKO. Jak wiadomo pani Anna (43 lata) podróżowała z Niemiec z pierwszą osobą w Polsce zarażoną koronawirusem tzw. pacjentem zero (potwierdzenie 6 marca).

Przyjechała do Olsztyna z Niemiec gdzie pracuje przy pieczarkach. Chciała odwiedzić córkę w Olsztynie. W międzyczasie pojechała również do rodziców w gminie Jonkowo. Jej rodzice byli poddani później domowej kwarantannie.

reklama

– Jest pierwszą osobą na Warmii i Mazurach, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wyzdrowiała z koronawirusa. Po wyjściu ze szpitala w Ostródzie czeka ją jeszcze 7 dniowa kwarantanna w domu – podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Według danych ze środy wieczorem, na Warmii i Mazurach 50 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem, a potwierdzono dotychczas w sumie 36 przypadków zakażenia u osób z regionu.

6 osób jest zarażonych z Olsztyna.

reklama

O godz. 11 ma być briefing prasowy pod szpitalem z ordynatorem i służbami wojewody.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia