fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pani Anna spod Olsztyna została wyleczona z koronawirusa. Zaraził ją „pacjent zero”

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

To kobieta w średnim wieku, która wróciła do Polski autokarem z Niemiec. Jechała wtedy z tzw. pacjentem zero – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

O pierwszej pacjentce w naszym regionie pisaliśmy już na łamach TKO. Jak wiadomo pani Anna (43 lata) podróżowała z Niemiec z pierwszą osobą w Polsce zarażoną koronawirusem tzw. pacjentem zero (potwierdzenie 6 marca).

Przyjechała do Olsztyna z Niemiec gdzie pracuje przy pieczarkach. Chciała odwiedzić córkę w Olsztynie. W międzyczasie pojechała również do rodziców w gminie Jonkowo. Jej rodzice byli poddani później domowej kwarantannie.

reklama

– Jest pierwszą osobą na Warmii i Mazurach, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wyzdrowiała z koronawirusa. Po wyjściu ze szpitala w Ostródzie czeka ją jeszcze 7 dniowa kwarantanna w domu – podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Według danych ze środy wieczorem, na Warmii i Mazurach 50 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem, a potwierdzono dotychczas w sumie 36 przypadków zakażenia u osób z regionu.

6 osób jest zarażonych z Olsztyna.

O godz. 11 ma być briefing prasowy pod szpitalem z ordynatorem i służbami wojewody.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs