-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dyrektor sanepidu zakażona koronawirusem. Pracownicy wysłani na kwarantannę domową

WiadomościDyrektor sanepidu zakażona koronawirusem. Pracownicy wysłani na kwarantannę domową

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostali wysłani na kwarantannę domową, bo mogli mieć kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa – potwierdził w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Na kwarantannie przebywa od środy kilkunastu pracowników nowomiejskiego sanepidu.

„Został im pobrany wymaz, bo przypuszcza się że mieli kontakt z osobą zakażoną. Placówka jest poddawana dezynfekcji. Chwilowo jest zamknięta, ale od czwartku będzie zapewniona ciągłość pracy. Zostaną tam skierowani pracownicy innych stacji sanepidu” – podał Guzek.

reklama

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek podał w środę rano, że na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna z tych osób – kobieta w średnim wieku – pochodzi z powiatu nowomiejskiego. Jak podawały służby wojewody, w jej przypadku doszło do tzw. transmisji lokalnej, czyli zakażenia na terenie Polski, bez kontaktu z osobami powracającymi z innych krajów. Według rzecznika zostanie ona hospitalizowana. Jak dowiedział się korespondent „Super Expressu”, zakażoną pacjentką jest dyrektor sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim.

Dwie pozostałe pacjentki to mieszkanki powiatu olsztyńskiego, które powróciły z Austrii. Są w dobrym stanie, przebywają na kwarantannie domowej.

reklama

W sumie na Warmii i Mazurach są 32 osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus Raport na żywo z Olsztyna i woj. warmińsko-mazurksiego: RAPORT

 

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne