fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Dyrektor sanepidu zakażona koronawirusem. Pracownicy wysłani na kwarantannę domową

OlsztynDyrektor sanepidu zakażona koronawirusem. Pracownicy wysłani na kwarantannę domową

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostali wysłani na kwarantannę domową, bo mogli mieć kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa – potwierdził w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Na kwarantannie przebywa od środy kilkunastu pracowników nowomiejskiego sanepidu.

“Został im pobrany wymaz, bo przypuszcza się że mieli kontakt z osobą zakażoną. Placówka jest poddawana dezynfekcji. Chwilowo jest zamknięta, ale od czwartku będzie zapewniona ciągłość pracy. Zostaną tam skierowani pracownicy innych stacji sanepidu” – podał Guzek.

reklama

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek podał w środę rano, że na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna z tych osób – kobieta w średnim wieku – pochodzi z powiatu nowomiejskiego. Jak podawały służby wojewody, w jej przypadku doszło do tzw. transmisji lokalnej, czyli zakażenia na terenie Polski, bez kontaktu z osobami powracającymi z innych krajów. Według rzecznika zostanie ona hospitalizowana. Jak dowiedział się korespondent “Super Expressu”, zakażoną pacjentką jest dyrektor sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim.

Dwie pozostałe pacjentki to mieszkanki powiatu olsztyńskiego, które powróciły z Austrii. Są w dobrym stanie, przebywają na kwarantannie domowej.

reklama

W sumie na Warmii i Mazurach są 32 osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus Raport na żywo z Olsztyna i woj. warmińsko-mazurksiego: RAPORT

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia