fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

20-latek aresztowany za włamanie do zakrystii

Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do miejscowej zakrystii oraz kradzież naczyń liturgicznych i pieniędzy. W poniedziałek sąd aresztował go na dwa miesiące.

Jak poinformowała kom. Monika Klepacka z lidzbarskiej policji, sprawca włamał się do zakrystii jednego z orneckich kościołów, wybijając szybę w drzwiach. Ukradł kielich liturgiczny, medalik i pieniądze o łącznej wartości około 1,5 tys. zł.

Klepacka powiedziała, że jeszcze w dniu dokonania tego przestępstwa policjanci ustalili podejrzanego i odzyskali skradzione przedmioty. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono 20-letniemu mieszkańcowi gminy Orneta, który już wcześniej był karany m.in. za kradzieże.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...