fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uwaga: silny wiatr w regionie

OlsztynUwaga: silny wiatr w regionie

Po raz kolejny w ostatnim czasie mieszkańcy Warmii i Mazur będą musieli zmagać się z porywami silnego wiatru. Poza tym, mimo końca listopada, słupki rtęci pójdą w górę. 

reklama

Województwo warmińsko-mazurskie, jak większość regionów w Polsce, zostało objęte ostrzeżeniem meteorologicznym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB. Na Warmii i Mazurach silny wiatr będzie wiał ze średnią prędkością od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do godz. 19 w poniedziałek (30.11).

Podmuchom wiatru będzie natomiast towarzyszyć wyższa niż w ubiegłym tygodniu temperatura. Według synoptyków z IMGW PIB olsztynianie raczej nie mogą liczyć na początku tygodnia na słońce, momentami może też pokropić, jednak słupki rtęci pokażą w ciągu dnia nawet 5 st. na plusie.

reklama

Nadchodząca noc będzie również wilgotna, ale nie musimy obawiać się przymrozków – temperatura wyniesie ok. 2 st. C. Podobna aura pogodowa ma się utrzymać do piątku. W ciągu dnia w Olsztynie dominować będzie duże zachmurzenie, jedynie pod koniec tygodnia możemy liczyć na momenty przejaśnień. Temperatura, jak na początek grudnia, będzie dość wysoka – od 5 st. we wtorek, 6 st. w środę i piątek po nawet 7 kresek powyżej zera w czwartek. Warto jednak pamiętać o czapkach, kapturach i parasolach – w tym tygodniu skąpe przelotne opady będą się pojawiać niemal codziennie.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia