14 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńskie fryzjerki i kosmetyczki na ratunek całej Polsce

OlsztynOlsztyńskie fryzjerki i kosmetyczki na ratunek całej Polsce

Olsztyńskie fryzjerki i kosmetyczki pomagają szpitalom w całej Polsce. Zorganizowały się poprzez Facebook’a, bezpłatnie szyją i dystrybuują maseczki do szpitali, gdzie zaczyna ich brakować, wraz z przyrostem zarażonych koronawirusem.

reklama

Zaczęło się od pomocy dla olsztyńskich szpitali:

“Grupę założyła Lucyna, ja od razu dołączyłam. Zaraz po mnie Kasia. Zaczęłyśmy pomagać we trzy. Wkrótce dołączyły do nas kolejne osoby” – mówi jedna z organizatorek

reklama

Akcja organizowana jest w ramach grupy na Facebooku “Rezerwa śr. dezynfekcji/ rękawiczek/ Maseczek dla Szpitali w Calej Polsce“, na której w tej chwili jest ponad 2,6 tysiąca członków. Należą do niej ludzie, którzy oferują bezinteresowną pomoc dla szpitali w produkcji środków dezynfekujących, rękawiczek i maseczek.

“Chcemy zadbać o tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu i walczą zaciekle z chorobą. Potrzebują naszej pomocy. Największe zapotrzebowanie jest na maseczki jednorazowe oraz fartuchy ochronne. Dzwonimy osobiście po gabinetach i firmach oraz do szpitali. Na grupie ogłosiliśmy, żeby ludzie między sobą przekazywali środki, a następnie jedna albo dwie osoby umówiły się z wybraną placówką medyczną w celu dostarczenia rzeczy” – tłumaczy w rozmowie z olsztyn.com.pl organizatorka akcji

Na grupie ogłaszają się także firmy, które bezpłatnie chcą pomóc w szyciu bądź dystrybuowaniu niezbędnych dla szpitali rzeczy.

reklama

Należą się wielkie ukłony dla wszystkich olsztyniaków biorących udział w tej akcji!

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane