fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowe zarażenie na Warmii i Mazurach. 14 kolejnych w Polsce

Wiadomości Nowe zarażenie na Warmii i Mazurach. 14 kolejnych w Polsce

Na Warmii i Mazurach potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformował w piątek wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie jest już 17 osób z regionu zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

„Mamy kolejny przypadek osoby zakażonej z naszego województwa. To mężczyzna w sile wieku, bezobjawowy, na razie przebywa w domu” – podał rzecznik.

Wskazał, że jest to tzw. osoba „z kontaktu” – czyli taka, która miała kontakt z jedną z osób zakażonych. „Procedura jest taka, że Sanepid dociera do takich osób, wydaje decyzję o kwarantannie i pobiera wymaz” – wyjaśnił.

To piąta osoba z regionu, u której wyniki badań potwierdziły w piątek obecność koronawirusa – rano służby wojewody informowały o innym mężczyźnie i trzech kobietach.

W sumie jest już 17 osób z woj. warmińsko-mazurskiego zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2: dwanaście z nich jest hospitalizowanych w szpitalu zakaźnym w Ostródzie, trzy w szpitalu w Gdańsku, a dwie pozostałe przebywają w kwarantannie domowej.

Przeczytaj także:

Warmińsko-mazurskie: 16 zakażonych, 1 901 osób na kwarantannie

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: