10 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Odnotowano dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem; łącznie 49 przypadków, w tym 1 zgon

KrajOdnotowano dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem; łącznie 49 przypadków, w tym 1...

Potwierdzono dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem – w Szczecinie i Opolu. Łącznie w całej Polsce zdiagnozowano już 49 osób chorych na COVID-19. W czwartek pierwsza osoba zmarła – poinformował na konferencji prasowej resort zdrowia.

reklama

“Pan minister informował przed chwilą o jednym dodatkowym przypadku, w tej chwili są jeszcze dwa przypadki – Szczecin i Opole. To najnowsza informacja na teraz” – powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 49 osób zarażonych SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

reklama

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane