8 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Biznesmen z Olsztyna z tytułem Przedsiębiorcy Roku

OlsztynBiznesmen z Olsztyna z tytułem Przedsiębiorcy Roku

Rafał Tomasiak znalazł się wśród finalistów tegorocznego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Założyciel olsztyńskiego Zortraxu – światowej czołówki w produkcji drukarek 3D – został nagrodzony w kategorii Nowy Biznes. 

reklama

W finale 13. już edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu znalazło się 13 przedsiębiorców, którzy reprezentowali 3 konkursowe kategorie: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Niezależne jury, które obradowało pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego, nagrodziło wybranych laureatów.

W tym zaszczytnym gronie znalazł się przedsiębiorca z Olsztyna, Rafał Tomasiak z Zortraxu, który zwyciężył w kategorii Nowy Biznes. Jak uzasadniło swój wybór jury, nagroda została przyznana za „stworzenie firmy na miarę XXI wieku – rozpędzonej siłą internetowych społeczności i konkurującej na globalnych rynkach wysoką jakością produktów”.

reklama

Założony zaledwie 2 lata temu Zortrax jest obecnie wiodącym producentem rozwiązań do druku 3D dla biznesu – firma już teraz znajduje się w pierwszej dziesiątce światowych liderów. Produkty Zortraxu, oprócz polskiego rynku, można kupić w niemal 60 krajach na całym świecie.

Jak czytamy w konkursowym opisie firmy z Olsztyna, jednym z jej największych dotychczasowych sukcesów było zdobycie finansowania w kampanii crowdfundingowej – stała się ona jednocześnie kampanią marketingową Zortraxu. W przyszłym roku planowany jest debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W pozostałych kategoriach wyróżnieni zostali: Paweł Przewięźlikowski, Selvita (Nowe Technologie/Innowacyjność) oraz prof. Paweł Buszman, American Heart of Poland (Produkcja i Usługi), zwycięzca 13. edycji konkursu, który będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2015 w Monako. Nagrodę specjalną odebrał Maciej Formanowicz, Fabryki Mebli FORTE Formanowicz.

reklama

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 60 państw. W Polsce odbył się po raz pierwszy w 2003 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anna Bronisława
27 listopada 2015 16:53

Gratulacje serdeczne i powodzenia w przyszłości

Polecane
Ogłoszenia