fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Panika w Kortowie. Do akademika przyjechała karetka z ratownikami w maskach i kombinezonach

WiadomościPanika w Kortowie. Do akademika przyjechała karetka z ratownikami w maskach i...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaniepokojony czytelnik poinformował nas o dzisiejszej sytuacji jaka miała miejsce w Kortowie około godziny 14. 

Masz newsa? Wyślij nam zdjęcia i filmiki na m.me/twojkurierolsztyn

Według świadka do akademika przyjechała karetka z ratownikami ubranymi w maski i kombinezony ochronne. Osoba tam mieszkająca miała się poczuć gorzej. Zgodnie z procedurami prawdopodobnie zadzwoniła na bezpłatny numer 800 190 590. Czy osoba studiująca na UWM mogła mieć objawy świadczące o zakażeniu koronawirusem? Postanowiliśmy to zweryfikować.

Rzecznik Uniwersytetu Wamrmińsko-Mazurskiego poinformowała nas, że to plotka. Według jej wiedzy nie ma sytuacji mogącej stanowić zagrożenie. Wioletta Ustyjańczuk twierdzi, że co jakiś czas pojawiają się nie nieprawdziwe informacje o studentach z zagranicy, czy karetkach na terenie kortowa rzekomo związanymi z koronawirusem.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadzi Budżet Akademicki

Rzecznik wojewody udzielił nam komentarza: – Służby działają zgodnie z procedurami. Jeżeli był powód do zabrania pacjenta lub interwencji ratowników, to tak się stało.

Do sprawy odniosła się Rada Osiedla Akademickiego UWM w Olsztynie: –  Drodzy mieszkańcy Domów Studenckich, krążą nieprawdziwe informacje odnośnie zarażenia w DS 119. Wszystko co się dzieje na Kortowie jest efektem paniki. Faktycznie miała miejsce interwencja służb medycznych, na życzenie danej osoby w Domu Studenta nr 119, jednak nie stwierdzono żadnych oznak zarażenia. Dana interwencja miała miejsce również w Domu Studenta nr 10. Sytuacja nie należy do łatwych, jednak proszę nie panikować. Przez nieprawdziwe informacje panuje strach, ludzie boją się.
W razie wątpliwości o swoim stanie zdrowia uruchomiona jest całodobowa infolinia, na której można uzyskać więcej informacji, na temat wirusa i oznak zarażenia : 800 190 590

Należy pamiętać, że w samym województwie warmińsko-mazurskim jest 76 osób w kwarantannie domowej oraz 547 pod nadzorem epidemiologicznym. Osób zakażonych jest zaledwie 4 i przebywają w szpitalu w Ostródzie.  Nie każde interwencja musi być związana z koronawirusem. Ludzie mają też inne problemy zdrowotne.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Panika w Kortowie. Do akademika przyjechała karetka z ratownikami w maskach i kombinezonach

Panika w Kortowie. Do akademika przyjechała karetka z ratownikami w maskach i kombinezonach Panika w Kortowie. Do akademika przyjechała karetka z ratownikami w maskach i kombinezonach

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze