fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Sytuacja z godziny na godzinę w Polsce się pogarsza. We Włoszech, czy Chinach jest dramatyczna. Ponad 100 000 osób zarażonych na całym świecie. Tysiące niestety już zmarło. Koronawirus sieje spustoszenie powodując wielkie dramaty ludzkie. 

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Rząd odwołał na chwilę obecną wszystkie imprezy masowe. Nie wiadomo jaki los czeka Kortowiadę. To wszystko jednak nie popsuło humoru organizatorom olsztyńskich Juwenaliów, a nawet zwietrzyli okazję do zarobienia. Postanowili wystawić na sprzedaż kontrowersyjną koszulkę. Nie wiadomo, czy to świadomy ruch marketingowy, a może brak wyobraźni. W internecie zawrzało.

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Jak się okazuje miało to być humorystyczne podejście do problemu koronawirusa, bo „humor jest potrzebny, a śmiech to zdrowie”. Jednak już w kolejny zdaniu RUSS ujawnia inny zamiar „czekamy na Wasze zamówienia”. Tak więc pod płaszczykiem dobrej zabawy chodziło o zarobek?

Nie uszło to uwadze społeczności internetowej. Gromy na studentów poleciał ze strony Spotted:Olsztyn. Wrzucili post z komentarzem:

„Najpierw płatne bilety, ok zrozumiałe… selekcja, następnie przeniesiona scena z górki bo…. Dziki, no ale dziś kortowiada chyba „sięgała dna” 🙂 Proponuję zrobić paczkę i wysłać do Włoch w prezencie do rodzin w których wystąpiły zgony z powodu wirusa, to był by mega gest 🙂 Władze uczelniane zapewne są dumne”

Internauci byli bezlitośni:

„Masakra przegięcie na całego.
Mam nadzieje ze ktoś poniesie konsekwencje i wyleci za to, przecież to nie poważne samorząd który powinien świecić przykładem dla innych.”

Pojawiły się również głosy poparcia dla działań RUSS:

„Ale wy macie n***** w tych głowach! Dystansu trochę a jeżeli go nie macie to lepiej się wgl nie odzywajcie bo nikt nikogo nie chciał urazić ale to trzeba najpierw użyć swoich szarych komórek i wyczuć żart niestety kija macie w dupie i robicie aferę o nic.”

Pomimo tego młodzi organizatorzy Kortowiady nie wytrzymali presji i postanowili wycofać się z pomysłu sprzedaży kontrowersyjnych koszulek.

W oświadczeniu argumentowali swoją decyzje tak:

Niniejsza uruchomiona sprzedaż kontrowersyjnych koszulek miała na celu nieco rozluźnić atmosferę w tych nieprzychylnych czasach. Bynajmniej nie miała na celu obrażenia niczyich uczuć.

Szczerze przepraszamy, jeśli jednak tak się stało. Sam wydźwięk koszulki, mimo ze nie wszyscy odebrali to w ten sposób, miał sugerować Kortowiadę bez wirusa – staąd przekreślone słowo korona.

Oczywiście nie zostanie wyprodukowany ani jeden egzemplarz. Osoby, które dokonały zamówień otrzymają oczywiście zwrot pieniędzy.

Niedawno pisaliśmy o Joannie Jędrzejczyk, która nabijała się ze swojej chińskiej przeciwniczki i koronawirusa. Artykuł: Joanna Jędrzejczyk nabijała się z ogromnej tragedii i chorych ludzi?

2 KOMENTARZE

  1. Koszulki świetne, bardzo podobał mi się żart i przesłanie jakie za nimi szło. Wielka szkoda, że poszła taka nagonka na pomysłodawców. W tak trudnych czasach chociaż odrobina śmiechu, nawet jeśli czarnego, jest bardzo ludziom potrzebna. Sam z chęcią bym kupił taką koszulkę, niestety musiałem wydać więcej pieniędzy na papier toaletowy, kaszę i żel dezynfekujący.

    Trzymajcie się tam i pamiętajcie o poczuciu humoru 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...