fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Array
reklama

Sytuacja z godziny na godzinę w Polsce się pogarsza. We Włoszech, czy Chinach jest dramatyczna. Ponad 100 000 osób zarażonych na całym świecie. Tysiące niestety już zmarło. Koronawirus sieje spustoszenie powodując wielkie dramaty ludzkie. 

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Rząd odwołał na chwilę obecną wszystkie imprezy masowe. Nie wiadomo jaki los czeka Kortowiadę. To wszystko jednak nie popsuło humoru organizatorom olsztyńskich Juwenaliów, a nawet zwietrzyli okazję do zarobienia. Postanowili wystawić na sprzedaż kontrowersyjną koszulkę. Nie wiadomo, czy to świadomy ruch marketingowy, a może brak wyobraźni. W internecie zawrzało.

reklama

Organizatorzy Kortowiady chcieli zarobić na ludzkiej tragedii? Sprzedawali kontrowersyjne koszulki

Jak się okazuje miało to być humorystyczne podejście do problemu koronawirusa, bo „humor jest potrzebny, a śmiech to zdrowie”. Jednak już w kolejny zdaniu RUSS ujawnia inny zamiar „czekamy na Wasze zamówienia”. Tak więc pod płaszczykiem dobrej zabawy chodziło o zarobek?

Nie uszło to uwadze społeczności internetowej. Gromy na studentów poleciał ze strony Spotted:Olsztyn. Wrzucili post z komentarzem:

„Najpierw płatne bilety, ok zrozumiałe… selekcja, następnie przeniesiona scena z górki bo…. Dziki, no ale dziś kortowiada chyba „sięgała dna” 🙂 Proponuję zrobić paczkę i wysłać do Włoch w prezencie do rodzin w których wystąpiły zgony z powodu wirusa, to był by mega gest 🙂 Władze uczelniane zapewne są dumne”

Internauci byli bezlitośni:

„Masakra przegięcie na całego.
Mam nadzieje ze ktoś poniesie konsekwencje i wyleci za to, przecież to nie poważne samorząd który powinien świecić przykładem dla innych.”

Pojawiły się również głosy poparcia dla działań RUSS:

„Ale wy macie n***** w tych głowach! Dystansu trochę a jeżeli go nie macie to lepiej się wgl nie odzywajcie bo nikt nikogo nie chciał urazić ale to trzeba najpierw użyć swoich szarych komórek i wyczuć żart niestety kija macie w dupie i robicie aferę o nic.”

Pomimo tego młodzi organizatorzy Kortowiady nie wytrzymali presji i postanowili wycofać się z pomysłu sprzedaży kontrowersyjnych koszulek.

W oświadczeniu argumentowali swoją decyzje tak:

Niniejsza uruchomiona sprzedaż kontrowersyjnych koszulek miała na celu nieco rozluźnić atmosferę w tych nieprzychylnych czasach. Bynajmniej nie miała na celu obrażenia niczyich uczuć.

Szczerze przepraszamy, jeśli jednak tak się stało. Sam wydźwięk koszulki, mimo ze nie wszyscy odebrali to w ten sposób, miał sugerować Kortowiadę bez wirusa – staąd przekreślone słowo korona.

Oczywiście nie zostanie wyprodukowany ani jeden egzemplarz. Osoby, które dokonały zamówień otrzymają oczywiście zwrot pieniędzy.

Niedawno pisaliśmy o Joannie Jędrzejczyk, która nabijała się ze swojej chińskiej przeciwniczki i koronawirusa. Artykuł: Joanna Jędrzejczyk nabijała się z ogromnej tragedii i chorych ludzi?

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze