7 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Są wyniki pacjenta z Olsztyna który zgłosił się na SOR do Polikliniki i miał podejrzenie koronawirusa

WiadomościSą wyniki pacjenta z Olsztyna który zgłosił się na SOR do Polikliniki...

Dziś olsztyńskie media obiegła informacja o pacjencie, który został przywieziony na SOR z przesłankami mogącymi świadczyć o zakażeniu koronawirusem. 

reklama

Jak przekazały we wtorek w raporcie dziennym służby wojewody, na Warmii i Mazurach nie ma nowych przypadków zarażenia; kwarantanną szpitalną objęte są 4 osoby, a kwarantanną domową 130 osób.

Dwie pozostające w szpitalu zakaźnym w Ostródzie osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa, przyjechały z Niemiec z tak zwanym pacjentem zero. Jak informował w poniedziałek konsultant wojewódzki z zakresu chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach ich stan zdrowia jest dobry.

reklama

Własnie udało nam się dowiedzieć, że wyniki testów mężczyzny z Polikliniki są ujemne. Mężczyzna uskarżał się na nieżyt górnych dróg oddechowych. Zgłosił się więc do olsztyńskiej polikliniki. Dodatkowo zgodnie z procedurami SOR został zamknięty. Obecnie trwa jego dezynfekowanie.

PRZYPOMINAMY

Mimo ciągłych apeli aby dzwonić na specjalną infolinię 800 190 590  zdarzają się przypadki w Olsztynie, że ludzie osobiście chodzą do olsztyńskich szpitali po porady. 

reklama

Jeżeli masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.

Dzięki teleporadzie medycznej możesz otrzymać:

  • zalecenia
  • e-zwolnienie
  • e-receptę
  • sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.

Teleporady medyczne:

  • ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa
  • ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych
  • rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna
  • skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.

Przeczytaj także:

Dwie wsie niedaleko Olsztyna dotknięte koronawirusem. Mieszkańcy w ogromnym starchu

Są wyniki pacjenta z Olsztyna który zgłosił się na SOR do Polikliniki i miał podejrzenie koronawirusa Są wyniki pacjenta z Olsztyna który zgłosił się na SOR do Polikliniki i miał podejrzenie koronawirusa

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pisownia....
10 marca 2020 21:59

“APELI” !

Polecane
Ogłoszenia