fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wstrzymano sprzedaż biletów na Kortowiadę. Czy Juwenalia będą odwołane?

Wtorkowa decyzja władz oznacza, że odwoływane mogą być imprezy artystyczno-rozrywkowe lub sportowe, w tym mecze, mające się odbyć m.in. na stadionach (powyżej 1000 miejsc) lub dużych halach sportowych. Nie dotyczy to imprez m.in. w teatrach, filharmoniach, muzeach, czy szkołach.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił po wtorkowym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że zapadła decyzja o zakazie organizacji z udziałem publiczności wszystkich imprez masowych wypełniających definicję zawartą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Imprezami masowymi nie są wydarzenia organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach.

Nie są nimi również imprezy organizowane w szkołach i placówkach oświatowych przez zarządzających tymi szkołami i placówkami, a także imprezy organizowane w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, imprezy sportowe organizowane dla sportowców niepełnosprawnych, sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowanych na terenie otwartym, oraz imprez zamkniętych organizowanych przez pracodawców dla ich pracowników.

Imprezą masową artystyczno-rozrywkową jest „impreza o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekraczającej 3m, która ma się odbyć” na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie takiej imprezy, gdzie liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000 lub w hali sportowej, gdzie jest nie mniej niż 500 takich miejsc.

Natomiast masową imprezą sportową jest wydarzenie mające na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowane na stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, gdzie jest nie mniej niż 1000 miejsc, w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej – nie mniej niż 300 oraz na terenie gdzie takich miejsc jest nie mniej niż 1000.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, poinformował, że o odwoływaniu imprez będą decydować wojewodowie poprzez wydanie decyzji administracyjnej.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Kortowiada. Może zostać ona odwołana w związku z zagrożeniem koronawirusem. Zostało jeszcze trochę czasu. Decyzja nie zapadła. RUSS wydał w tej sprawie oświadczenie: – Do Kortowiady pozostały jeszcze ponad 2 miesiące, a my na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji w kraju. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników festiwalu, dlatego będziemy dostosowywać się do wszystkich zaleceń rządu i Głównego Inspektoratu Sanitarnego związanych z imprezami masowymi. W związku z tym tymczasowo wstrzymaliśmy sprzedaż biletów na nasz festiwal w serwisie ebilet.pl. Wciąż możecie zakupić koszulki festiwalowe na naszej stronie internetowej. Dotychczasowe i przyszłe zamówienia zostaną zrealizowane. Prosimy o wstrzymanie się od wysyłania wiadomości prywatnych i rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji i plotek. Dziękujemy i prosimy o wyrozumiałość

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...