fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023

Zapraszamy na turniej szermierczy

W najbliższe sobotnie południe (28 listopada) w Galerii Warmińskiej odbędzie się turniej szermierczy, w którym zaprezentują się zawodnicy popularnego w Olsztynie klubu “Hajduczek”.

Turniej Szermierczy o Puchar Galerii Warmińskiej rozpocznie się od krótkiego omówienia zasad walki szermierczej i zaprezentowania znanego tylko wtajemniczonym stroju szermierza. “Ten piękny sport jest znany nielicznym dlatego zachęcamy do tego, by między wizytami w butikach zrobić sobie krótką przerwę i dowiedzieć się co nieco o szermierce” – zaprasza dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Po prezentacji, ok. godz. 12.10 rozpoczną się walki grupy początkujących szermierzy, a od 12.30 będzie można oglądać walki pokazowe zawodników zaawansowanych. O godz. 13.00 będzie można obserwować trening pokazowy. Ci, których pokazy oczarują (a zwłaszcza dzieci) o godz. 14.45 będą mogli założyć szermierczy strój i stoczyć walkę. O godz. 15.45 rozpoczną się turniejowe walki pokazowe, a przed godz. 17.00 – dekoracja zawodników i wręczenie im nagród ufundowanych przez Optyka Tracewicz, Coccodrillo, Czas na Herbatę, North Fish oraz Galerię Warmińską.

Nowy park handlowy w Olsztynie. Otwarcie już wkrótce!