fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Nowoczesny i na światowym poziomie – taki sprzęt trafi do Miejskiego Ośrodka Kultury

WiadomościNowoczesny i na światowym poziomie - taki sprzęt trafi do Miejskiego Ośrodka...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowoczesny i na światowym poziomie – taki sprzęt trafia powoli do Miejskiego Ośrodka Kultury. Zmiany dotyczą także pomieszczeń pod trybunami amfiteatru.

Setki wydarzeń, koncertów, spotkań każdego roku – nie tylko w amfiteatrze, ale praktycznie na terenie całego Olsztyna. Tak rozległa działalność wymaga sprawnego i nowoczesnego sprzętu.

– Część urządzeń już do nas trafiła – mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieneiwicz. – Całe zamówione wyposażenie powinno znaleźć się u nas do 21 kwietnia. Taki termin wynika z umowy zawartej z dostawcą.

Do Olsztyna już dotarły trzy konsole z osprzętem. W drodze ze Stanów Zjednoczonych jest reszta zamówionego wyposażenia. To m.in. główny system nagłośnienia wraz z elementami umożliwiającymi jego podwieszenie oraz system dogłośnienia pierwszych rzędów widowni.

To oznacza, że stolica Warmii i Mazur będzie mogła pochwalić się jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w kraju, a nawet w Europie. Ten, z którego Miejski Ośrodek Kultury korzystał dotychczas był już dość wiekowy i wymagał wymiany.

Kupno nowego sprzętu nagłaśniającego nie jest jednak jedynym zadaniem, jakie realizuje instytucja. Właśnie trwają prace związane z odnowieniem podziemi amfiteatru.

– Sala kameralna zostanie wygłuszona, poza tym zostanie zamontowana kratownica, czyli system do podwieszania sprzętu – mówi Aneta Kasperek-Palińska z olsztyńskiego MOK-u. – Dodatkowo wydzielona zostanie szatnia, a w foyer powstanie mini galeria. Przeznaczenie sali się nie zmieni.

Latem w amfiteatrze Miejski Ośrodek Kultury organizuje szreg koncertów. W lipcu i sierpniu w każdy weekend, nie brakuje też wydarzeń w tygodniu. Od października do czerwca w sali kameralnej odbywa się jedno-dwa wydarzenia co tydzień. To m.in. koncerty, spotkania autorskie, czytanie poezji, spektakle teatralne.

Inwestycja jako projekt “Olsztyński Amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców” została zgłoszona do Regionalnego Programu Operacyjnego i dostała 85-procentowe dofinansowanie. Wartość zadania to ponad 3,1 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 2,6 mln zł.

Wkład własny zapewnił samorząd Olsztyna.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze