fbpx
17 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Nowoczesny i na światowym poziomie – taki sprzęt trafi do Miejskiego Ośrodka Kultury

reklama

Nowoczesny i na światowym poziomie – taki sprzęt trafia powoli do Miejskiego Ośrodka Kultury. Zmiany dotyczą także pomieszczeń pod trybunami amfiteatru.

Setki wydarzeń, koncertów, spotkań każdego roku – nie tylko w amfiteatrze, ale praktycznie na terenie całego Olsztyna. Tak rozległa działalność wymaga sprawnego i nowoczesnego sprzętu.

– Część urządzeń już do nas trafiła – mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieneiwicz. – Całe zamówione wyposażenie powinno znaleźć się u nas do 21 kwietnia. Taki termin wynika z umowy zawartej z dostawcą.

reklama

Do Olsztyna już dotarły trzy konsole z osprzętem. W drodze ze Stanów Zjednoczonych jest reszta zamówionego wyposażenia. To m.in. główny system nagłośnienia wraz z elementami umożliwiającymi jego podwieszenie oraz system dogłośnienia pierwszych rzędów widowni.

To oznacza, że stolica Warmii i Mazur będzie mogła pochwalić się jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w kraju, a nawet w Europie. Ten, z którego Miejski Ośrodek Kultury korzystał dotychczas był już dość wiekowy i wymagał wymiany.

Kupno nowego sprzętu nagłaśniającego nie jest jednak jedynym zadaniem, jakie realizuje instytucja. Właśnie trwają prace związane z odnowieniem podziemi amfiteatru.

– Sala kameralna zostanie wygłuszona, poza tym zostanie zamontowana kratownica, czyli system do podwieszania sprzętu – mówi Aneta Kasperek-Palińska z olsztyńskiego MOK-u. – Dodatkowo wydzielona zostanie szatnia, a w foyer powstanie mini galeria. Przeznaczenie sali się nie zmieni.

Latem w amfiteatrze Miejski Ośrodek Kultury organizuje szreg koncertów. W lipcu i sierpniu w każdy weekend, nie brakuje też wydarzeń w tygodniu. Od października do czerwca w sali kameralnej odbywa się jedno-dwa wydarzenia co tydzień. To m.in. koncerty, spotkania autorskie, czytanie poezji, spektakle teatralne.

Inwestycja jako projekt „Olsztyński Amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców” została zgłoszona do Regionalnego Programu Operacyjnego i dostała 85-procentowe dofinansowanie. Wartość zadania to ponad 3,1 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 2,6 mln zł.

Wkład własny zapewnił samorząd Olsztyna.

reklama
źródłoUM Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze