fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tramwaj rozpędził się do 70 km/h

OlsztynTramwaj rozpędził się do 70 km/h

Wtorkowy przejazd techniczny tramwaju zakończył się pełnym sukcesem – pierwszy raz pojazd dotarł do krańcówki przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta. Na al. Sikorskiego udało się rozpędzić skład nawet do 70 km/h.

Testy Tramino Olsztyn 😉

Posted by Margareth Duda on Tuesday, November 24, 2015

reklama

To była już czwarta jazda sprawdzająca, w jaki sposób na olsztyńskim torowisku zachowuje się Tramino wyprodukowane przez firmę Solaris. We wtorek tramwaj przejechał całą wybudowaną w Olsztynie trasę. Wcześniej miał kłopoty – na pl. Konstytucji 3 Maja oraz na zjeździe z ul. Żołnierskiej w Obiegową.

Problemy dotyczyły jedynie peronów położonych w pobliżu łuków torowiska – wyjaśnia Andrzej Karwowski z jednostki odpowiedzialnej za inwestycję. – To niewielkie przeszkody, które są na bieżąco usuwane.

reklama

Warto pamiętać, że takie propozycje jak w Olsztynie nie były nigdzie stosowane. Dlatego nie było możliwości, aby podpatrywać takie rozwiązania w innych miastach ani korzystać z ich doświadczeń. Zakupiony przez Olsztyn Tramino został zaprojektowany specjalnie dla naszego miasta – ma trzy wózki jezdne i dwa przeguby. Stąd między innymi niestandardowe zachowanie na łukach torów.

Prezydent z aparatem kontroluje budowę linii tramwajowej

Jak zapewnia ratusz, przeprowadzone dotychczas testy udowodniły, że wszystkie wybudowane relacje i urządzenia działają bez problemów. Poza tym podstacje trakcyjne mogą pracować pełną mocą. Potwierdza to choćby przejazd torowiskiem wzdłuż al. Sikorskiego. Tramwaj został wówczas rozpędzony do ok. 70 km/h.

reklama

Wszelkie korekty mają być wprowadzane bardzo sprawnie – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Po zakończeniu tych prac będziemy mogli rozpocząć przejazdy szkoleniowe, podczas których motorniczowie z MPK będą zapoznawać się z trasami. Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, każdy z nich musi przejechać 35 godzin.

Tramwaje mają zacząć wozić pasażerów w drugiej połowie grudnia. Wcześniej – 6 grudnia – będzie okazja wsiąść do pojazdu i przejechać część trasy wzdłuż ul. Towarowej przy okazji Dnia Otwartego (czytaj TUTAJ).

Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?
reklama
reklama
reklama

21 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ToJa
27 listopada 2015 13:48

A jazda z taką prędkością nie powinna zakończyć się mandatem i punktami?

Tomasz
26 listopada 2015 21:07

W terenie zabudowanym 70km/h .No to ja od dzis też bedę jeździł na legala z taka prędkością bo rozumiem że motorniczy nie został ukarany mandatem i punktami karnymi?OLSZTYNIACY 70km/h to bezpieczna olsztyńska predkość.Nie obawiajcie się Policji i fotoradatów.Rajcowie zezwalają szaleć po olsztyńskich drogach.Yeeeeahhhhhhhhhh

Polecane
Ogłoszenia
Istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku
Prezydent z aparatem kontroluje budowę linii tramwajowej