Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
8 C
Olsztyn
poniedziałek, 9 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Tramwaj rozpędził się do 70 km/h

reklama

Wtorkowy przejazd techniczny tramwaju zakończył się pełnym sukcesem – pierwszy raz pojazd dotarł do krańcówki przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Kanta. Na al. Sikorskiego udało się rozpędzić skład nawet do 70 km/h.

Testy Tramino Olsztyn 😉

Posted by Margareth Duda on Tuesday, November 24, 2015

To była już czwarta jazda sprawdzająca, w jaki sposób na olsztyńskim torowisku zachowuje się Tramino wyprodukowane przez firmę Solaris. We wtorek tramwaj przejechał całą wybudowaną w Olsztynie trasę. Wcześniej miał kłopoty – na pl. Konstytucji 3 Maja oraz na zjeździe z ul. Żołnierskiej w Obiegową.

Problemy dotyczyły jedynie peronów położonych w pobliżu łuków torowiska – wyjaśnia Andrzej Karwowski z jednostki odpowiedzialnej za inwestycję. – To niewielkie przeszkody, które są na bieżąco usuwane.

reklama

Warto pamiętać, że takie propozycje jak w Olsztynie nie były nigdzie stosowane. Dlatego nie było możliwości, aby podpatrywać takie rozwiązania w innych miastach ani korzystać z ich doświadczeń. Zakupiony przez Olsztyn Tramino został zaprojektowany specjalnie dla naszego miasta – ma trzy wózki jezdne i dwa przeguby. Stąd między innymi niestandardowe zachowanie na łukach torów.

Jak zapewnia ratusz, przeprowadzone dotychczas testy udowodniły, że wszystkie wybudowane relacje i urządzenia działają bez problemów. Poza tym podstacje trakcyjne mogą pracować pełną mocą. Potwierdza to choćby przejazd torowiskiem wzdłuż al. Sikorskiego. Tramwaj został wówczas rozpędzony do ok. 70 km/h.

Wszelkie korekty mają być wprowadzane bardzo sprawnie – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Po zakończeniu tych prac będziemy mogli rozpocząć przejazdy szkoleniowe, podczas których motorniczowie z MPK będą zapoznawać się z trasami. Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, każdy z nich musi przejechać 35 godzin.

Tramwaje mają zacząć wozić pasażerów w drugiej połowie grudnia. Wcześniej – 6 grudnia – będzie okazja wsiąść do pojazdu i przejechać część trasy wzdłuż ul. Towarowej przy okazji Dnia Otwartego (czytaj TUTAJ).

reklama

grudzień, 2019

09GRU16:30Dzikie wyprawyLas Miejski Olsztyn

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

21 KOMENTARZE

  1. W terenie zabudowanym 70km/h .No to ja od dzis też bedę jeździł na legala z taka prędkością bo rozumiem że motorniczy nie został ukarany mandatem i punktami karnymi?OLSZTYNIACY 70km/h to bezpieczna olsztyńska predkość.Nie obawiajcie się Policji i fotoradatów.Rajcowie zezwalają szaleć po olsztyńskich drogach.Yeeeeahhhhhhhhhh

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X