-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem

WiadomościPlaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem

Kilka dni temu w internecie pojawiły się zdjęcia „plaży nad jeziorem Tyrsko”, która należy do kompleksu wypoczynkowego okolicznego hotelu. Na zdjęciach widać zabetonowany brzeg.

reklama

Samo jezioro, leży na terenie hotelu, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie brakowało kontrowersji przy pożarze w hotelu, pojawieniu się bakterii e-coli w jeziorze czy przy podejrzeniu zanieczyszczenia jeziora odpadami. Tym razem nie trzeba snuć przypuszczeń, część linii brzegowej nad jeziorem Tyrsko (potocznie zwanym Żbikiem), została zalana betonem.

Nie jest to jednak plaża, co potwierdził Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie:

reklama

„W tym miejscu znajduje się punkt czerpania wody do celów przeciwpożarowych. On był poprawiany. Byliśmy na miejscu i przeprowadziliśmy kontrolę tego punktu. Obecnie spełnia wymagania zawarte w przepisach

Straż podkreśla, że względy estetyczne nie leżą w ich gestii. Przypomnijmy, że jezioro Tyrsko do niedawna było najczystszym w całym Olsztynie, choć z roku na rok wygląda na to, że patrzymy na jego ostateczną degradację.

reklama

Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
straszak
25 lutego 2020 20:22

brawo nasza kochana straż pożarna, a wy ich wszyscy kochacie bo umie jeden z drugim gaśnicę odpalić
widać że ten beton to z ich głów wylany, ja jestem straż pożarna i co mi zrobisz ?

Popularne