fbpx
10 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 września, 2021
reklama

Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem

reklama

Kilka dni temu w internecie pojawiły się zdjęcia „plaży nad jeziorem Tyrsko”, która należy do kompleksu wypoczynkowego okolicznego hotelu. Na zdjęciach widać zabetonowany brzeg.

Samo jezioro, leży na terenie hotelu, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie brakowało kontrowersji przy pożarze w hotelu, pojawieniu się bakterii e-coli w jeziorze czy przy podejrzeniu zanieczyszczenia jeziora odpadami. Tym razem nie trzeba snuć przypuszczeń, część linii brzegowej nad jeziorem Tyrsko (potocznie zwanym Żbikiem), została zalana betonem.

Nie jest to jednak plaża, co potwierdził Łukasz Jasiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie:

reklama

„W tym miejscu znajduje się punkt czerpania wody do celów przeciwpożarowych. On był poprawiany. Byliśmy na miejscu i przeprowadziliśmy kontrolę tego punktu. Obecnie spełnia wymagania zawarte w przepisach

Straż podkreśla, że względy estetyczne nie leżą w ich gestii. Przypomnijmy, że jezioro Tyrsko do niedawna było najczystszym w całym Olsztynie, choć z roku na rok wygląda na to, że patrzymy na jego ostateczną degradację.

Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem Plaża nad olsztyńskim jeziorem zalana betonem

 

 

reklama
reklama

Polecane

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama