fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Znani olsztynianie zamigają w teledysku

reklama

Będzie on wyjątkową interpretacją utworu grupy Czerwony Tulipan „Olsztyn kocham”. Tym razem tekst piosenki zostanie przetłumaczony na język migowy.

Rapowa, w wykonaniu chóru, instrumentalna – kilka oryginalnych odsłon miała dotychczas pieśń „O Warmio moja miła”, będąca hymnem Olsztyna. Coraz więcej wyjątkowych wykonań ma też utwór Czerwonego Tulipana „Olsztyn kocham”. Interpretował go już olsztyński raper Świder, w swój utwór fragment wplotła grupa Enej, a teraz powstanie wersja dla niesłyszących.

Olsztyńska Fundacja Dźwięki Ciszy realizuje projekt „Olsztyn kocha – Olsztyn miga”. Do współpracy – poza podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących – zostali zaproszeni znani olsztynianie. W teledysku pojawią się i „zaśpiewają” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, siatkarz Marcin Możdżonek, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, tancerka Iwona Pavlović, piosenkarz Norbi i zawodniczka mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczak. Na ekranie pojawią się też tancerze zespołu Warmia.

reklama

Celem jest m.in. podniesienie własnej wartości osób głuchych, pokonywanie przez nie barier, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie. Poza tym będą mogły zaistnieć dzięki swemu zaangażowaniu w mediach i pokażą, że można znaleźć wspólne płaszczyzny słyszących i niesłyszących, które umożliwiają integrację.

Czytaj też:  Joanna Jędrzejczyk ma za sobą swój pierwszy rajd

Chcemy pokazać, że Olsztyn jest bardzo przyjaznym miastem – tłumaczy prezes fundacji, Ewa Miller. – Nie było trudno namówić do współpracy znanych olsztynian. Nie przestraszyli się zadania.

Olsztyńska młodzież pomysł na teledysk podpatrzyła u warszawskiej grupy Młodzi Migają Muzykę. Jej klipy udostępniane w sieci cieszą się ogromną popularnością. W lutym odbyły się specjalne warsztaty, podczas których artyści ze stolicy dzielili się wiedzą, w jaki sposób tworzyć takie teledyski. Od tego czasu młodzi twórcy z Olsztyna przygotowali już dwa klipy.

Trzeba pamiętać, że nie każdą piosenkę jest łatwo przetłumaczyć na język migowy – dodaje Ewa Miller. – Choćby ze względu na metafory albo specyficzny rytm.

Właśnie trwają zdjęcia do teledysku, którego produkcję finansowo wsparła gmina Olsztyn. Ostateczny efekt będzie można zobaczyć przed końcem września. Film będzie dostępny m.in. w serwisie Youtube oraz na Facebooku.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama