fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

5 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn Green Festiwal 2020. Znamy kolejnych artystów

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Kolejne karty odsłaniają organizatorzy Olsztyn Green Festival. 

Siódma już odsłona Olsztyn Green Festival odbędzie się nad jez. Ukiel między 14 a 16 sierpnia. To będą niezwykłe trzy dni koncertów, spotkań z muzykami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny.

Tradycyjnie już fani muzyki i ekologii spotkają się w malowniczej scenerii plaży nad największym olsztyńskim jeziorem. Wcześniej było wiadomo, że publiczność bawić będą Muniek Staszczyk, Natalia Przybysz i duet Karaś/Rogucki. Właśnie poznaliśmy kolejnych artystów. Do wcześniej ogłoszonych gwiazd dołączają Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird.

reklama

Maria Peszek – wokalistka, performerka, autorka tekstów i aktorka. Przez 10 lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg nagradzanych ról. Współpracowała m.in. Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, czy Kazimierzem Kutzem. Od 2005 r. koncentruje się na twórczości muzycznej. W styczniu tego roku, po koncertowej przerwie Artystka wróciła z bandem w nowym składzie i z nowymi, zaskakującymi aranżami w ramach entuzjastycznie przyjmowanej „Sorry Polsko Super Tour”.

Miuosh – katowicki raper przyjedzie na Olsztyn Green Festival promując wydany w styczniu album „Powroty”. To 10  utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Za muzykę na tym krążku odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings).

Sorry Boys – jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe, goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie na Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania.

Misia Furtak – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, basistka, producentka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Sonb​ird – zespół tworzy czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. Choć zaledwie w roku 2016 wydali pierwszy singiel, to już zdążyli swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła specjalny kontrakt, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyty.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs