Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
7 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyńscy policjanci zatrzymali włamywacza. Okazało się, za ma więcej na sumieniu

reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie Olsztyna. Mężczyzna wykorzystując nieobecność lokatorów miał włamywać się do pomieszczeń, z których zabierał wartościowe przedmioty. Ponadto okazało się, że 31-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w październiku 2019 roku oraz na przełomie stycznia i lutego 2020 roku na terenie Olsztyna. Łupem sprawcy padły metalowe przedmioty, sprzęt elektroniczny i gotówka. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.

Nad ustaleniem okoliczności zdarzeń pracowali funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że obu kradzieży mógł dokonać ten sam mężczyzna. W sprawie zatrzymano 31-latka z Olsztyna, który okazał się również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w sprawie odbycia 20 dni aresztu za niezapłacone grzywny.

reklama

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na przedstawienie dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem 31-latkowi. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według śledczych w obu przypadkach mechanizm przestępczy był taki sam – mężczyzna miał wykorzystywać nieobecność swoich współlokatorów, włamywać się do sąsiednich pokoi i zabierać z nich wartościowe rzeczy. Olsztynianin przyznał funkcjonariuszom, że część skradzionych rzeczy sprzedał w punkcie skupu złomu.
31-latek trafił już do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

luty, 2020

22LUT09:30Karnawałowy wyjazd do Teatru Muzycznego w rytmie discoTravis.pl Doradcy Podróży

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X