Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
5 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie ma powstać kryte lodowisko. Latem będzie funkcjonowało jako rolkowisko

reklama

Planowana przebudowa hali Uranii stanie się faktem. Miasto dostało pieniądze i przedstawiło plany, w tym, na budowę krytego lodowiska przy hali.

Decyzją samorządu województwa, miasto otrzymała 132 mln zł na remont i rozbudowę hali Urania. Nowy obiekt będzie liczył 4,5 tysiąca miejsc Teraz ratusz musi dołożyć pozostałą część kwoty, by sfinalizować proces. Czy znajdą się na to pieniądze?

Rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz, udzieliła następujących informacji w tej sprawie:

reklama

„Teraz decyzja należy do Komisji Europejskiej, która zdecydowała, że projekt musi być najpierw ocenić inicjatywa Jaspers. Trwa między nami wymiana dokumentów, przeprowadzana jest analiza w zakresie pomocy publicznej. Gdy zakończy się pozytywnie, informacja zostanie przekazana Urzędowi Marszałkowskiemu”

Decyzja ma zapaść 19 lutego, a termin realizacji projektu to 2023r. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, sądzi, że prace nad przebudową Uranii mogą zacząć się jeszcze w tym roku.

„Liczymy, że w lipcu będziemy mieli już dostosowany projekt budowlany, a na przełomie III i IV kwartału będzie można ogłosić przetarg na realizację inwestycji”

Razem z nową halą, powstanie również kryte lodowisko. Zbigniew Szymula, rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, omówił plany związane z nowym obiektem:

„Sztuczne lodowisko przewidziano od strony północnej, czyli od strony centrum miasta. Istniejące do tej pory lodowisko przewidziano do demontażu. Poza sezonem zimowym nowe lodowisko będzie wykorzystywane jako rolkowisko. Projektuje się zadaszenie lodowiska przykrytego membraną dachową. Zadaszenie będą tworzyć żelbetowe ramy z pasami przeszkleń wspartych na konstrukcjach stalowych. Płyta będzie zasilana 35-procentowym glikolem propylenowym o temperaturze od -10 do -6 st. Glikol będzie przygotowywany w agregatach pracujących jako pompa ciepła. Podczas pracy agregatów zostanie odprowadzone ciepło, które zostanie wykorzystane w 100 proc. do celów grzewczo-wentylacyjnych obiektu”

Aktualne cięcia w budżecie stawiają całą inwestycje pod znakiem zapytania. Czy miasto będzie w stanie dołożyć wymaganą kwotę ze swojej strony, na sfinalizowanie tego przedsięwzięcia?

reklama

luty, 2020

29LUT11:00XXXVI KAZIUKI-WILNIUKI: KONCERT FINAŁOWY / DZIEŃ 3Centrum Konferencyjne Uwm, Benedykta Dybowskiego 11, 10-719 OlsztynKategoria wydarzenia:Festyny,Imprezy,Koncerty,Muzyka,Rozrywka

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X