fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

5.2 C
Olsztyn
czwartek, 2 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie ma powstać kryte lodowisko. Latem będzie funkcjonowało jako rolkowisko

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Planowana przebudowa hali Uranii stanie się faktem. Miasto dostało pieniądze i przedstawiło plany, w tym, na budowę krytego lodowiska przy hali.

Decyzją samorządu województwa, miasto otrzymała 132 mln zł na remont i rozbudowę hali Urania. Nowy obiekt będzie liczył 4,5 tysiąca miejsc Teraz ratusz musi dołożyć pozostałą część kwoty, by sfinalizować proces. Czy znajdą się na to pieniądze?

Rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz, udzieliła następujących informacji w tej sprawie:

reklama

„Teraz decyzja należy do Komisji Europejskiej, która zdecydowała, że projekt musi być najpierw ocenić inicjatywa Jaspers. Trwa między nami wymiana dokumentów, przeprowadzana jest analiza w zakresie pomocy publicznej. Gdy zakończy się pozytywnie, informacja zostanie przekazana Urzędowi Marszałkowskiemu”

Decyzja ma zapaść 19 lutego, a termin realizacji projektu to 2023r. Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, sądzi, że prace nad przebudową Uranii mogą zacząć się jeszcze w tym roku.

„Liczymy, że w lipcu będziemy mieli już dostosowany projekt budowlany, a na przełomie III i IV kwartału będzie można ogłosić przetarg na realizację inwestycji”

Razem z nową halą, powstanie również kryte lodowisko. Zbigniew Szymula, rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, omówił plany związane z nowym obiektem:

„Sztuczne lodowisko przewidziano od strony północnej, czyli od strony centrum miasta. Istniejące do tej pory lodowisko przewidziano do demontażu. Poza sezonem zimowym nowe lodowisko będzie wykorzystywane jako rolkowisko. Projektuje się zadaszenie lodowiska przykrytego membraną dachową. Zadaszenie będą tworzyć żelbetowe ramy z pasami przeszkleń wspartych na konstrukcjach stalowych. Płyta będzie zasilana 35-procentowym glikolem propylenowym o temperaturze od -10 do -6 st. Glikol będzie przygotowywany w agregatach pracujących jako pompa ciepła. Podczas pracy agregatów zostanie odprowadzone ciepło, które zostanie wykorzystane w 100 proc. do celów grzewczo-wentylacyjnych obiektu”

Aktualne cięcia w budżecie stawiają całą inwestycje pod znakiem zapytania. Czy miasto będzie w stanie dołożyć wymaganą kwotę ze swojej strony, na sfinalizowanie tego przedsięwzięcia?

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs