fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

4.2 C
Olsztyn
piątek, 10 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zaatakowali klienta restauracji. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Na wniosek śledczych, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 54-latka oraz jego 32-letniego znajomego. Mężczyźni włamali się do jednej z restauracji położonej w gminie Pasym, a następnie przy użyciu siły odebrali 62-latkowi telefon komórkowy, portfel z dokumentami i pieniądze w kwocie 300 złotych i 30 euro. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich policjantów materiału dowodowego zastosowała wobec 32-letniego mieszkańca gminy Pasym oraz 54-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Ponadto wobec 32-latka prokurator zastosował dodatkowy środek zapobiegawczy w postaci poręczania majątkowego w kwocie 3 000 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Mężczyźni w miniony wtorek (04.02) około godz. 23:00 włamali się do jednej z restauracji położonej na ternie gminy Pasym. Następnie napadli na 62-letniego mężczyznę, który wypoczywał w lokalu. 54-latek oraz jego 32-letni znajomy odebrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy, portfel z dokumentami, kartę płatniczą oraz pieniądze w kwocie 300 złotych i 30 euro.

reklama

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez szczycieńskich kryminalnych. Usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za przestępstwo rozboju. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do czasu rozprawy podejrzani muszą zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Ozonowanie pomieszczeń usuwa koronawirusa

Wirus SARS-2, który przyczyną jednej z największych epidemii współczesnego świata, roznosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka. Jak pokazują badania, po kichnięciu lub...

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs