fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Niemcy odzyskują kamienice? Olsztyński PiS oskarża ratusz oraz sędziów

Wiadomości Niemcy odzyskują kamienice? Olsztyński PiS oskarża ratusz oraz sędziów

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Jerzego Szmita z radnymi. Olsztyńscy działacze PiS-u poruszyli problem kamienicy przy ul. Orkana i Łukasińskiego, która była zarządzana przez Gminę Olsztyn, a wyrokiem sądu przekazała ją spadkobiercom tzw. późnych przesiedleńców. 

O sprawie napisaliśmy jako pierwsi w artykule: Gmina Olsztyn wydała Niemce kamienicę w centrum Olsztyna. Lokatorzy muszą się wyprowadzić

– Decyzje olsztyńskich sądów na korzyść byłych właścicieli kamienic, jest działaniem na szkodę Skarbu Państwa – oświadczyli na konferencji politycy PiS. – Zostały popełnione błędy podczas przekazywania nieruchomości skarbowi państwa – uważa przewodniczący klubu radnych PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta Radosław Nojman. – Nie powinno się tym zajmować miasto – uważa olsztyński radny z Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Narwojsz. W Nidzicy tego problemu nie ma od dawna – mówił radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Patryk Kozłowski.

Jak się okazuje w Olsztynie jest jeszcze sześć budynków z podobnym stanem prawnym. Miasto administruje tymi budynkami.

Więcej w materiale wideo.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x