fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

4.2 C
Olsztyn
piątek, 10 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

17-latkowie zażywali narkotyki za pomocą specjalnej butelki. Zatrzymała ich Straż Miejska

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych z narkotykami. 19-latek posiadał marihuanę w szkole i domu. Dwaj 17-latkowie stojąc w bramie próbowali zażywać narkotyki za pomocą specjalnie skonstruowanej butelki, co nie uszło uwadze strażników miejskich. Nastolatkowie także mieli przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zagrożenia, jakie niosą ze sobą narkotyki, ich zażywanie i udostępnianie innym osobom są znacznie poważniejsze niż niektórym może się zdawać. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie nastolatkowie, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, wiedzieli jak ustrzec się tych zagrożeń. Wiążą się m.in. z odpowiedzialnością karną, która może później skutecznie ograniczyć młodym ludziom możliwości startu w dorosłość. Już samo posiadanie narkotyków może skończyć się skazującym wyrokiem sądu, co będzie miało wpływ na to, że osoba z takim wyrokiem nie będzie mogła zostać wszędzie zatrudniona do pracy. Jednak zażywanie narkotyków i innych nielegalnych substancji odurzających stanowi przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak wiele energii policjanci poświęcają na to, by szczególnie młode osoby nie miały do nich łatwego dostępu.

Ełccy policjanci, prowadząc rozpoznanie lokalnego środowiska związanego z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednej ze szkół na terenie miasta uczeń może posiadać narkotyki. Ustalenia te potwierdziły się. 19-latek miał przy sobie torebki foliowe z marihuaną. Dodatkowe woreczki policjanci zabezpieczyli także w jego miejscu zamieszkania. Kolejne narkotyki ujawnili strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta. Okazało się, że dwaj 17-latkowie przystosowali naczynie do zażywania środków odurzających. Później w bramie próbowali je wykorzystać. Nastolatkowie tłumaczyli, że to była ich pierwsza w życiu próba przyjmowania narkotyków. Zarówno przyrządy, jak i marihuana zostały zabezpieczone.

reklama

Posiadanie każdej ilości środków odurzających jest zakazane. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast przystosowywanie przyrządów do niedozwolonego zażywania narkotyków zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

24 KOMENTARZE

 1. Jak trafia do ośrodka to już na pewno nic z nich nie będzie, poza tym jeśli nie mają 18 lat to „kara” jest środkiem wychowawczym a nie karą i spokojnie dostaną zaświadczenie o niekaralności

 2. Polska to głupi kraj o czym można przeczytać w tym artykule. Wystarczy sięgnąć wzrokiem.nieco.dalej i o to.mamy legalną marihuanę dla celów rekeeacyjnych USA, Kanadzie, Holandii, Czechach, Belgii, Danii i wiele więce krajówj, wystarczy spojżeć na mapę. W wielu krajach EU posiadanie jest niekaralne. Tylko w Polsce mają jakąś chorobę z tym że normalni ludzie palą zioło a nie piją wódę.

  14
 3. Tak się niszczy życia młodych ludzi za roślinę. W tym kraju lepiej zabić kogoś jadąc samochodem po wódzie i dostać podobny wyrok albo bezkarnie latami po wódzie napierdlć żonę i niszczyć życie sobie i wszystkim w około. Państwo z dykty i brawo policja. Ha tfu.

  25
  1
 4. Oczywiście, lepiej chlać wódę, niszczyć sobie zdrowie, rzygać pod siebie i odpierdalać manianę… Ahh Polska… Sorry, ale człowiek powinien mieć prawo decydować o tym jakie substancje w siebie ładuje. Tłoczek nigdy nikogo nie zabił, a alkohol? 😉

  20
  1
 5. No właśnie. Jedyne zagrożenie z marihuaną to możliwość kary kary jak Cię złapią. Taka to ‚grozna’ uzywka. W polsce jak w lesie.

  26
  1
 6. Puki (tu potężnie niecenzuralne słowa) ludzie tworzący prawo, będą dalej je ustanawiać, to nic się nie zmieni, a straż wiejska robi swoją robotę, czyli wykonuje polecenia swoich zwierzchników, jak każdy pracownik.

  7
  2
 7. Ja przepraszam bardzo, ale czy vten artykuł pisał ktoś niedorozwinięty umysłowo? Policja dba o to żeby młodzież nie brała narkotyków? czy wy jesteście przyjebani?

  25
  2
  • Kurwa padłem ze śmiechu ale dobrze napisane. Tak chroni dzieci że co chwilę sie czyta że kolejny pedofil zgwałcił dziecko. Pewno był po marihuanie dla tego za to ścigają zjeby. A wyroki podobne jak oni. Banda debili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Ozonowanie pomieszczeń usuwa koronawirusa

Wirus SARS-2, który przyczyną jednej z największych epidemii współczesnego świata, roznosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka. Jak pokazują badania, po kichnięciu lub...

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs