fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Doktorantka z Olsztyna laureatką prestiżowego stypendium Fulbrighta

Wiadomości Doktorantka z Olsztyna laureatką prestiżowego stypendium Fulbrighta

Joanna Najmuła, doktorantka w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN znalazła się wśród 17 polskich stypendystów prestiżowego Programu Fulbrighta w kategorii Fulbright Junior Research Award. Joanna wyjedzie do USA w przyszłym roku akademickim.

W ramach stypendium, Joanna Najmuła zrealizuje swój projekt badawczy pt.: ”Unravelling the mysterious role of miR-23b during early pregnancy” na Yale University. Będą to badania skupione na określeniu roli microRNA – miR-23b w modulacji funkcji komórek trofoblastu, które mogą być kluczowe dla powodzenia interakcji zarodek-matka na wczesnych etapach ciąży. Badania wykonywane będą pod okiem specjalisty zajmującego się biomechaniką żywych komórek- Dr. Michaela Murrella z Laboratorium Żywej Materii.

Promotorem pracy doktorskiej Joanny Najmuły w Instytucie jest prof. Monika Kaczmarek, kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej i laureatka Programu Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Research Award z 2009 roku.

Program Fulbrighta przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych programów wymiany na świecie, z reputacją daleko wykraczającą poza środowisko akademickie. W Polsce grono absolwentów liczy już ponad cztery tysiące osób.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAN Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x