4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Nastolatek po kłótni z rodzicami wybił szyby w samochodzie ojca

OlsztynNastolatek po kłótni z rodzicami wybił szyby w samochodzie ojca

Chłopiec znalezioną cegłą wybił w zaparkowanym przed blokiem bmw ojca trzy szyby. Agresywny 15-latek z Olsztyna, który w tym czasie znajdował się pod wpływem alkoholu, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

reklama

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. Około godz. 21 oficer dyżurny olsztyńskiej policji odebrał telefon z prośbą o pomoc od mieszkańca olsztyńskich Nagórek, którego nietrzeźwy syn awanturował się w mieszkaniu. Pijany 15-latek wyzywał rodziców, szarpał się z nimi, a także zniszczył samochód ojca.

Po zgłoszeniu pod wskazany adres natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali nieletniego przed klatką schodową i wspólnie z nim poszli do mieszkania jego rodziców. W rozmowie z domownikami policjanci ustalili, że pomiędzy rodzicami a synem doszło do kłótni, po której 15-latek opuścił mieszkanie i zniszczył zaparkowane przed blokiem bmw.

reklama

Nieletni został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Okazało się, że był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego 2 promile – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. 15-latek usłyszał już zarzut. Jak tłumaczył policjantom, wybił szyby, ponieważ chciał zrobić ojcu na złość.

Teraz 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Rodzina została również objęta procedurą Niebieskiej Karty.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia