fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Hodowali 3874 roślin marihuany. Gigantyczna plantacja zlikwidowana

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał pięć osób, w tym jednego Polaka i czterech obywateli Wietnamu na kary od 3 do 4 lat więzienia oraz grzywny w kwocie od 10 do 20 tys. zł za prowadzenie plantacji marihuany – poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa. Wyrok jest nieprawomocny

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Prokurator oskarżył cudzoziemców m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa polegające na uprawie konopi i wytwarzaniu znacznej ilości marihuany. Natomiast obywatela Polski o pomocnictwo w uprawie konopi i wytwarzanie znacznej ilości marihuany.

Plantacje, na których uprawiano łącznie 3874 rośliny były w woj. warmińsko–mazurskim w miejscowości Gołdap i w woj. zachodniopomorskim w miejscowości Bienice. Miały specjalistyczne pomieszczenia wyposażone w odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną. Ze zlikwidowanych upraw uzyskano ponad 120 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2 milionów złotych.

reklama

Jak przekazała we wtorek PK sąd skazał w tej sprawie czterech Wietnamczyków i Polaka. Dung Doan D., Sy Tinh V. oraz Stanisław A. za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli wyrok łącznej kary 4 lat więzienia. Ponadto sąd wymierzył mężczyznom grzywny w kwotach w wysokości od 10 do 20 tys. zł. Jednocześnie wobec Stanisława A. orzekł przepadek osiągniętej korzyści majątkowej w kwocie 81 tysięcy złotych.

Z kolei wyroki trzech lat więzienia usłyszeli Te Quoc T. oraz Dinh Thuan N. Sąd wymierzył im też karę po 10 tys. zł grzywny.

„Wobec wszystkich oskarżonych sąd zasądził koszty procesu oraz zasądził nawiązkę na rzecz Ośrodka Monar na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii w wysokości do 3 do 5 tysięcy złotych” – poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Wyrok jest nieprawomocny.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs