Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
czwartek, 13 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W centrum Olsztyna powstanie hotel. Czy to słuszna decyzja urzędników?

reklama

Budowa hotelu przy ulicy Linki w Olsztynie w końcu ma szansę „ruszyć się” do przodu. Urząd miasta wydał dokumenty dotyczące warunków zabudowy.

Międzynarodowa spółka B&B Hotels, posiadająca ponad 350 hoteli w całej Europie. Tworzą oni 2-gwiazdkowe hotele, a od 2010 roku ich obiekty są również w Polsce. W sierpniu 2018 roku, spółka złożyła wniosek o wydanie warunków określających zasady prowadzenia inwestycji. Odpowiedź otrzymali dopiero w styczniu br.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna, Marta Bartoszewicz, krótko o sytuacji inwestycji:

reklama

Na razie wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, która określa jaki budynek mógłby w tym miejscu powstać. Ale to jeszcze nie przesądza o ostatecznej decyzji

Teraz inwestor może złożyć wniosek o rozpoczęcie budowy, lecz to jeszcze nie nastąpiło.

Otworzenie hotelu wiąże się także ze wznowieniem ruchu na zamkniętym skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Linki, które od lat nie funkcjonuje. Spółka wnioskowało o to już w 2018 roku, jednak decyzji sprzeciwili się okoliczni mieszkańcy.

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zapytany o potencjalny wygląd tego skrzyżowania, odpowiedział:

„Uzgodnienie samej koncepcji nie jest jednak decydujące, ponieważ inwestor musi posiadać uzgodniony projekt budowlany, o co do tej pory nie wystąpił”

Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, otwarcie skrzyżowania nie jest sprawą pewną, gdyż w ratuszu znajduje się wielu przeciwników takiego pomysłu. Powołują się oni na dodatkowe obciążenia ruchu, w już i tak zakorkowanej części miasta.

Prawdopodobnie ul. Linki byłaby dwukierunkowa, a wyjazd z niej w ul. 1 Maja byłby możliwy jedynie przez skręt w prawo. Bezpośrednio z ulicy byłby dostęp do parkingu podziemnego hotelu.

reklama

luty, 2020

15LUT19:00Lalki grają dla dorosłych!Olsztyński Teatr Lalek, Głowackiego 17

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X