fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

5 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W centrum Olsztyna powstanie hotel. Czy to słuszna decyzja urzędników?

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Budowa hotelu przy ulicy Linki w Olsztynie w końcu ma szansę „ruszyć się” do przodu. Urząd miasta wydał dokumenty dotyczące warunków zabudowy.

Międzynarodowa spółka B&B Hotels, posiadająca ponad 350 hoteli w całej Europie. Tworzą oni 2-gwiazdkowe hotele, a od 2010 roku ich obiekty są również w Polsce. W sierpniu 2018 roku, spółka złożyła wniosek o wydanie warunków określających zasady prowadzenia inwestycji. Odpowiedź otrzymali dopiero w styczniu br.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna, Marta Bartoszewicz, krótko o sytuacji inwestycji:

reklama

Na razie wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, która określa jaki budynek mógłby w tym miejscu powstać. Ale to jeszcze nie przesądza o ostatecznej decyzji

Teraz inwestor może złożyć wniosek o rozpoczęcie budowy, lecz to jeszcze nie nastąpiło.

Otworzenie hotelu wiąże się także ze wznowieniem ruchu na zamkniętym skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Linki, które od lat nie funkcjonuje. Spółka wnioskowało o to już w 2018 roku, jednak decyzji sprzeciwili się okoliczni mieszkańcy.

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zapytany o potencjalny wygląd tego skrzyżowania, odpowiedział:

„Uzgodnienie samej koncepcji nie jest jednak decydujące, ponieważ inwestor musi posiadać uzgodniony projekt budowlany, o co do tej pory nie wystąpił”

Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, otwarcie skrzyżowania nie jest sprawą pewną, gdyż w ratuszu znajduje się wielu przeciwników takiego pomysłu. Powołują się oni na dodatkowe obciążenia ruchu, w już i tak zakorkowanej części miasta.

Prawdopodobnie ul. Linki byłaby dwukierunkowa, a wyjazd z niej w ul. 1 Maja byłby możliwy jedynie przez skręt w prawo. Bezpośrednio z ulicy byłby dostęp do parkingu podziemnego hotelu.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs