fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W centrum Olsztyna powstanie hotel. Czy to słuszna decyzja urzędników?

Budowa hotelu przy ulicy Linki w Olsztynie w końcu ma szansę „ruszyć się” do przodu. Urząd miasta wydał dokumenty dotyczące warunków zabudowy.

Międzynarodowa spółka B&B Hotels, posiadająca ponad 350 hoteli w całej Europie. Tworzą oni 2-gwiazdkowe hotele, a od 2010 roku ich obiekty są również w Polsce. W sierpniu 2018 roku, spółka złożyła wniosek o wydanie warunków określających zasady prowadzenia inwestycji. Odpowiedź otrzymali dopiero w styczniu br.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna, Marta Bartoszewicz, krótko o sytuacji inwestycji:

Na razie wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, która określa jaki budynek mógłby w tym miejscu powstać. Ale to jeszcze nie przesądza o ostatecznej decyzji

Teraz inwestor może złożyć wniosek o rozpoczęcie budowy, lecz to jeszcze nie nastąpiło.

Otworzenie hotelu wiąże się także ze wznowieniem ruchu na zamkniętym skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Linki, które od lat nie funkcjonuje. Spółka wnioskowało o to już w 2018 roku, jednak decyzji sprzeciwili się okoliczni mieszkańcy.

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, zapytany o potencjalny wygląd tego skrzyżowania, odpowiedział:

„Uzgodnienie samej koncepcji nie jest jednak decydujące, ponieważ inwestor musi posiadać uzgodniony projekt budowlany, o co do tej pory nie wystąpił”

Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, otwarcie skrzyżowania nie jest sprawą pewną, gdyż w ratuszu znajduje się wielu przeciwników takiego pomysłu. Powołują się oni na dodatkowe obciążenia ruchu, w już i tak zakorkowanej części miasta.

Prawdopodobnie ul. Linki byłaby dwukierunkowa, a wyjazd z niej w ul. 1 Maja byłby możliwy jedynie przez skręt w prawo. Bezpośrednio z ulicy byłby dostęp do parkingu podziemnego hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...